Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
105 000 zł na rachunku przekroczone, czyli jest odrobiony 2019 rok, teraz kolej na 2020
25.05.2020

Pomimo tego, że indeks dużych spółek nie potrafi się wybić na nowe szczyty i od kilku tygodni tworzy trend boczny, to portfel funduszy ma już odrobiony cały zysk za 2019 rok.

 

30. grudnia 2019 roku w komentarzu na Szkole Inwestorów pisałem:

 

 

 

Aktualnie wartość mojego portfela funduszy inwestycyjnych wynosi 105.263,37 zł, czyli cały zysk z 2019 roku mam już odrobiony. Odrobienie tego zysku trwało 2 miesiące czyli od końcówki marca b.r. kiedy to był dołek wirusowej paniki. 

 

 

 

CZAS na 2020

Teraz oczywiście przed funduszami stoi zadanie wypracowania zysku za 2020 rok. Przed nami okres wakacyjny. Fakt że będzie to inny czas niż dotychczasowych lat, ale media usilnie starają się wtłoczyć że już wszystko OK i że lada moment będzie można podróżować, chociaż w wielu krajach mamy największą dotychczasową zachorowalność na koronawirusa.

 

Ciężko jest to wszystko ogarnąć rozumem, ale jak zawsze powtarzam wam: w inwestowaniu nie kierujcie się mediami tylko wykresem.

 

A wykresy na dziś dzień mają wygenerowane sygnały do kupna i tego będę się trzymał dopóki nie nastąpią sygnały sprzedaj.

 

 

OBECNA SYTUACJA

Indeks dużych spółek nie potrafi pokonać oporu na poziomie 1662. Jego ostatnia próba zakończyła się zamknięciem na poziomie 1652 czyli 10 punktów niżej:

 

 

Na szczęście portfel modelowy z OPI rozprasza inwestycje na maksymalną dopuszczalną ilość rynków (max 10) aby jak najbardziej zdywersyfikować ryzyko pojedynczego rynku.

Dzięki temu zamiast stać w miejscu mój portfel rośnie. Bo takie rynki jak Japonia czy Turca, a nawet małe polskie spółki  są już daleko poza oporami z którymi wzmaga się WIG20:

 

 

 

 

 

WNIOSKI

Oczywiście na poziomie 105 tysięcy złotych które dziś posiadam na polisie nie stawiam grubej czerwonej kreski i mówię "niżej nie będzie" bo tego nie wiem. Wahania portfela to nieodzowna część procesu inwestycyjnego w funduszach, na giełdzie czy kryptowalutach. Jednak czym wyżej portfel aktualnie zdoła się wspiąć tym więcej zostanie po zakończeniu korekty spadkowej która musi się prędzej czy później pojawić. Dopiero po tej korekcie oczekuję zysków za 2020 rok, jeżeli oczywiście trend wzrostowy się utrzyma.

 

Dużo tego "ale" oraz "jeżeli" ale tak to wygląda z inwestowaniem. Zakładanie czegoś z góry to porażka. Trzeba po prostu trzymać się zasad i tyle, a cała historia uczy że wygrywają Ci którzy tych zasad się trzymali konsekwentnie i zdyscyplinowanie nie bacząc na okoliczności zewnętrzne.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

----------------------------------------

Chcesz nauczyć się inwestowania na giełdzie, funduszach lub kryptowalutach?

Zapraszam na szkolenia.


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła