Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel kryptowalut
33,5 tysiąca procent zysku do zgarnięcia na kryptowalucie GAME!
16.10.2019

Od prawie dwóch lat na kryptowalutach mamy już trend spadkowy. Rozpoczął się on dokładnie od lutego 2018 roku. Jednak przecena jaka dotknęła w tym czasie niektóre kryptowaluty sprzyja coraz większym potencjałom zysku. 

Swoją publikację portfela kryptowalut rozpocząłem niestety pechowo, bo dokładnie na samym szczycie jaki kryptowaluty osiągnęły. Od lutego 2018 roku zmagam się z trendem spadkowym, który od czasu do czasu generuje sygnały kupna jednak większość z nich kończy się stratą. 

Osoby które wiedzą na czym polega strategia zarządzania portfelem zgodnie z sygnałami średnich kroczących wiedzą, że chwilowe straty na rzecz potencjału zysku który pojawi się w momencie odwrócenia trendu są konieczne do zaakceptowania. Nie da się inwestować nie tracąc, bo w rynku trzeba być cały czas. Czyli cały czas trzeba polować na odwrócenie się trendu na wzrostowy.

 

Dla niektórych strata 50% na portfelu wydaje się szalona. Bo z 20.000 które zainwestowałem mam 10.000zł. Jednak tutaj kłania się matematyka z podstawówki aby przestać się przejmować. 

Jeżeli większość kryptowalut w tym samym czasie straciła po 99% to strata 50% jest po prostu sukcesem.

Aby odrobić stratę 50% wystarczy zaledwie 100% zysku a kolejne zyski to już pomnażanie kapitału.

Analogicznie przy stracie 99% potrzeba już 10000% zysku. 

Z powyższego wynika, że przy straci 50% po 100% zysku mam swoje pieniądze, a pozostałe 9900% zysku które zostaje do wykorzystania z zysku jaki potrzebuje osoba która straciła 99%, z 20.000zł robi się :

20.000zł + 9900% = 2 miliony złotych :)

Proste!

 

Oczywiście że trend spadkowy może jeszcze trać.

Oczywiście że kryptowaluty niosą ze sobą ryzyka w postaci prawnej i samych giełd kryptowalutowych. Wszystko trzeba analizować i odpowiednio poustawiać aby było jak najbezpieczniej ale myślę, że gra jest warta świeczki.

 

Oto przykład jednej z kryptowalut która ma do zaoferowania więcej niż tylko 10000% zysku.

Game, ta kryptowaluta spadła z wartości 6,71 do wartości 0,02. 

Wiadomym jest, że każdy instrument finansowy, prędzej czy później przebija swoje historyczne szczyty. Aby przebić szczyt do wartości 6,72 ta kryptowaluta potrzebuje aż 33,5 tysiąca procent zysku.

 

Tutaj mądrze zarządzana inwestycja nawet 1000zł robi wrażenie, gdy przy zysku 33,5 tysiąca procent mamy 336.000 zł.

 

Oczywiście nie wystarczy tylko kupić i czekać, bo jak wiemy takie strategi nie działają. Ci którzy kupili w 2018 roku i czekają, mają aktualnie straty po 99%. Więc tutaj trzeba zarządzania portfelem. Chętnych po wiedzę, jak zawsze zapraszam do kontaktu.

 

Mój aktualny portfel od poprzedniego tygodnia zmieniał się następująco:

 

Oczywiście do uwiarygodnienia powyższego podaję skan wartości mojego portfela z mojego konta"

 

Na ta chwile nie pozostaje nic innego, jak spokojnie czekać na długoterminowe odwrócenie się trendu na kryptowalutach.

Pozdrawiam

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła