Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
07.01.2020

Można powiedzieć, że wreszcie wróciliśmy do normalności. Wszystkie święta za nami, więc pora brać się do roboty. Start jest bardzo dobry, pytanie jednak czy na samym wstępie nie namiesza nam konflikt Irańsko-Amerykański.

 

Aktualna wartość mojego portfela funduszy inwestycyjnych wynosi 5,5%. Jest to wynik o 0,5 procenta wyższy od poprzedniego tygodnia. 

 

Wypracowany w 2019 roku zysk uważam za przyzwoity, ponieważ nie był to łatwy rok. Dominowały długie ale powolne wzrosty i krótkie ale szybkie korekty, które przyczyniały się do wielu zmian portfela.

W najgorszym momencie w 2019 roku moja zainwestowana kwota 100.000 zł zeszła nawet poniżej dokonanej inwestycji, ale końcówka roku okazała się na tyle silna że cały portfel odrobił stratę i wyszedł na przyzwoity plus.

Nie podlega żadnej dyskusji fakt, że lepiej mieć na rachunku 105.000 zł niżeli 100.000 czy 95.000 zł. Dlatego jakikolwiek zysk by nie był jest on zawsze satysfakcjonujący bo jest zyskiem a nie stratą. 

 

 

2020 rok pomimo tego że zaczynam z wyższą kwotą niżeli rok temu, na samym starcie wzbudza duże obawy. Konflikt Irańsko-Amerykański nie daje powodów do radości. Na tą chwilę po pierwszych doniesieniach o powstaniu tak głębokiego konfliktu kilka rynków zareagowało bardzo nerwowo. 

 

Wczoraj rynek japoński zakończył się na 2% minusie. Dziś wprawdzie mieliśmy 1,6% wzrost ale nie oznacza to jeszcze że ewentualne kłopoty dobiegły końca.


Tak samo jak rynek japoński otwarł się rynek niemiecki, ale w ciągu dnia zdołał odrobić prawie całość początkowego spadku.

 

My wczoraj nie mieliśmy sesji giełdowej, dlatego trochę ominął nas pierwszy szok konfliktu, ale dziś na WIG20 widać wyraźne problemy w porównaniu do indeksu średnich spółek (mWIG40).

Powodem tak dużego rozjazdu pomiędzy indeksami są spółki z sektora petrochemii. Czyli daje się odczuć niepewność konfliktu pod względem ropy. I tutaj zaczyna wyjaśniać się głębszy sens konfliktu. Oby tylko nie namieszali za bardzo.

 

Trzeba być jednak jak zwykle bardzo czujnym i reagować na powstające sygnały Kupna i Sprzedaży. Pamiętajmy, że rynki zawsze zrobią to co zrobić będą chciały, a my poza dostosowaniem swojego portfela do aktualnych wydarzeń nie potrafimy zrobić nic więcej.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na dalszy bieg wydarzeń i generowanie nowych portfeli modelowych przez opifund.pl

 

Wszyscy abonenci serwisu wiedzą, że aktualnie portfele pozostają bez zmian, czyli rynki nie odczuwają jeszcze pokłosia konfliktu Irańsko-Amerykańskiego, ale jeżeli będzie się pogłębiał to z pewnością dojdzie do zmian funduszy. Tym bardziej, że coś jest na rzeczy bo złoto już jest na nowych szczytach co może sugerować, że duży kapitał szuka bezpiecznej przystani na niepewny czas.

 

 

Ten rok może należeć do kryptowalut

W tym roku wydaje się, że moją najzyskowniejszą inwestycją mogą być kryptowaluty. Rynki akcyjne zwłaszcza amerykański są na wysokich poziomach, wręcz szukają pretekstu do spadków, dlatego konflikt Irański jest im nawet na rękę. Tymczasem na rynku kryptowalut mamy sytuację po dwuletnim trendzie spadkowym.

 

Większość kryptowalut w tym czasie spadła od 50-99%. Taka przecena stwarza niesamowite możliwości zysku. Na przykład na kryptowalucie Gamecredits jest do odrobienia strata która wymaga 66000% zysku. To jest dopiero coś! Szczegóły opisuję TUTAJ 

 

Pozdrawiam

Marcin


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

06.04.2020
Po fali dużych spadków wytworzył się u inwestorów spory strach przed powrotem na rynek . Oto jak go pokonać
02.04.2020
Nadchodzą pierwsze sygnały do kupna kryptowalut. Oto najsilniejsze krypto
01.04.2020
Odbicie od dna na akcjach trwa, dzięki czemu portfel akcji zarabia. Pytanie tylko jak długo
30.03.2020
Wraca spokój na globalnych rynkach, czy to raczej cisza przed burzą. Jak sądzisz?
25.03.2020
Nawet kryptowaluty zdołowane przez koronawirusa. Ale trzeba pamiętać aby być czujnym na sygnały kupna
24.03.2020
Czekając na sygnały kupna akcji
23.03.2020
Kto stracił najwięcej, a kto o dziwo najmniej z powodu koronawirusa
19.03.2020
Coraz bliżej zakupów na kryptowalutach
18.03.2020
Możliwe odbicie na rynku akcji
16.03.2020
Duże zamieszanie w świecie inwestycji, jest szansą na nowy początek

Resetowanie hasła