Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020

22 października 2019 roku mój portfel akcji wynosił 81.436 zł i był zaangażowany w 10 spółkach, dziś wynosi 86.476 zł i jest zaangażowany aż w 35 spółek.

22 października w 10 spółkach miałem zaangażowane niespełna połowę kapitału przeznaczonego na inwestycje w akcje. Było to 39.538 zł. Dziś przy 35 spółkach jest zaangażowana prawie całość bo aż 86.002 zł. Poza akcjami zostało 476 zł.

 

Dochodzi więc do sytuacji w której nowe sygnały kupna będę musiał poddać analizie momentum, której dotychczas nie musiał od października wykonywać. Chodzi o to, że z pośród 60 obserwowanych spółek, jeżeli większość będzie miała wygenerowane sygnały kupna muszę starać się wybierać te które mają silniejszy trend wzrostowy.

 

 Jeżeli więc trend wzrostowy na akcjach będzie trwał, to w najbliższych analizach czeka mnie badanie momentum cenowego spółek z WIG20 oraz mWIG40.

 

Mój aktualny skład portfela podaję poniżej:

(analiza własna na podstawie średniej kroczącej 100 dniowej SMA)

 

Portfel jak pisałem aktualnie wynosi 86.476,89 zł

 

Aktualna sytuacja na indeksie dużych i średnich spółek jest wręcz bardzo dobra. Jedni oczekują korekty, szczególnie Ci co nie załapali się na wzrosty, a jedni kontynuacji wzrostu. A jak będzie?

 

Na indeksie dużych spółek nie widać żadnych wyraźnych sygnałów zapowiadających jakieś poważniejsze zagrożenia. Aktualnie jedyną trudnością dla tego indeksu może być problem z pokonaniem zaznaczonej przeze mnie linii oporu. 

 

Natomiast na indeksie średnich spółek widzimy wyraźne pokonanie linii trendu spadkowego. Pokonanie średniej 100 dniowej i bardzo mocny ruch w górę.

Warto spojrzeć na wartość wskaźnika RSI (na dole wykresu). Aktualna wartość zaprasza do korekty, co nie musi oznaczać wcale że do odwrócenia trendu. Warto spojrzeć na rok 2016 gdzie również zaznaczyłem na wartości RSI spore przewartościowanie które zapowiadało korektę, a indeks mimo wszystko wspinał się jeszcze ponad rok powyżej średniej 100 dniowej.

 

Powyższa analiza potwierdza to, co zawsze tłumaczę, że większość prób przewidzenia ruchu jest skazana na porażkę.  Dlatego podstawowym wyznacznikiem podejmowania przeze mnie decyzji inwestycyjnych jest MST czyli Mechaniczny System Transakcyjny generowany przez średnie kroczące.

 

Trzeba pamiętać, że dodatkowym sukcesem tej strategii jest konieczność stosowania metodologii momentum aby pokonać indeks spółek które do portfela dobieramy.

 

Na dziś to by tyle

Pozdrawiam i życzę wszystkim w Nowym Roku przede wszystkim zdrowia, ale też wielu sukcesów inwestycyjnych

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji
27.12.2019
Każdy inwestor powinien obserwować kryptowaluty. Najlepsze dopiero przed nami

Resetowanie hasła