Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Ameryka na historycznych szczytach. Czy będzie kontynuacja wzrostów na światowych rynkach
27.10.2019

Od tygodnia mam ponownie w pełni akcyjny portfel funduszy inwestycyjnych. Jest to oczywiście duże ryzyko ale też i ogromna szansa wszystko oczywiście zależy od tego co nas czeka w najbliższych tygodniach na światowych rynkach akcji.

Od początku roku mój portfel funduszy inwestycyjnych traci 1%. Szkoda bo w połowie lipca był już na zysku 7%. Ale niestety w sierpniu sytuacja uległa poważnej zmianie na rynkach co szybko zabrało zysk i przekroczyło linię zero czyli zeszło poniżej wpłaconego kapitału.

 

Do końca roku mamy wprawdzie jeszcze dwa miesiące (listopad i grudzień). Zawsze w końcówce roku inwestorzy liczą na "rajd św. Mikołaja" kto wie, może będzie w tym roku.

 

Ogólnie jest ku temu spora szansa. Pomimo wielu złych informacji ze świata amerykański indeks kontaktów terminowych powolutku, po cichutku wyszedł na historyczny szczyt. 

Ostatni szczyt był 26 lipca 2019 roku i wynosił 3024,50, aktualny wynosi 3027,12.

 

Największym problemem dla rynków jaki widzę w najbliższym czasie to oczywiście sytuacja z Brexitem. Negatywne wiadomości dla rynków, przyczynią się oczywiście do dalszej straty moich inwestycji w funduszach. Natomiast pozytywne informacje przełożą się na odrobienie straty i wejście w strefę zysku. Aktualne ryzyko straty jest oczywiście wysokie ale jest to naturalny proces inwestycyjny i albo się go akceptuje albo się po prostu nie inwestuje.

 

Optymistyczna może być informacja jaką przeczytałem dziś rano iż Reuters powołując się na źródło z bliskiego otoczenia Macrona wskazuje, że jest "wysoce prawdopodobne" iż UE zgodzi się na przesunięcie terminu Brexitu do końca stycznia 2020 roku.

 

 

Polski rynek z końcówką tygodnia lekko tracił. Indeks dużych spółek więcej niżeli małych czy średnich, ale wydaje się to naturalne gdyż ostatnie wzrosty lepiej wykorzystał własnie indeks dużych spółek więc i większą doznał korektę.

 

Najbliższe 2 tygodnie powinny określić średnioterminowy trend na rynkach. Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie i spokojnie czekać na dalsze wydarzenia.

 

Pozdrawiam i zapraszam jutro do analizy portfela akcji, które dzięki zastosowaniu częstszych analiz zyskały na wartości.

 

UWAGA!

Już za niecały miesiąc czyli 21 listopada, widzimy się na zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne. Każdy kto inwestuje swoje pieniądze w fundusze powinien tam być. Serdecznie zapraszam po dużą dawkę nowej wiedzy. Szczegóły TUTAJ

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych

Resetowanie hasła