Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Ameryka znów przy historycznych szczytach. To szansa, czy zagrożenie dla inwestorów
23.09.2019

W poprzednim tygodniu dokonałem poważnej zmiany portfela. Praktycznie jest w 100% agresywny, ale bardzo mocno zdywersyfikowany. 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

W poprzednim tygodniu portfel uległ poważnej przebudowie zgodnie z portfelem modelowym jaki otrzymałem z opifund.pl. Tydzień temu jego wartość wynosiła 102.845 zł o czym mówiłem w zeszłotygodniowej analizie WIDEO, którą polecam wszystkim którzy jej do tej pory nie widzieli. Znajduje się TUTAJ.

 

Na przestrzeni tygodnia wartość portfela pomimo dużej zmiany praktycznie nie zmieniła się. Portfel wynosi 102.698 zł.

 

Najważniejsze pytanie teraz, to jaki będzie kierunek rynków. Można powiedzieć, że portfel jest przygotowany i czeka na konkretny ruch. Wszystkie oczy są skierowane oczywiście na Amerykę. Tam indeks SP500 jest znów przy historycznych szczytach. Pytanie czy to szansa czy zagrożenie?

Jak pamiętamy, zawsze przy zdobyciu nowego szczytu towarzyszyła następująca po tym korekta spadkowa. Raz słabsza, a raz mocniejsza. Taka korekta w Stanach zawsze jest mało odczuwalna ale na innych rynkach przybiera efekt tsunami. 

 

Patrząc na rynek polski indeks WIG20 widzimy, że w ostatnim czasie rynek wzrastał dzięki wypracowanej dywergencji na wzrost (przeciwstawne linie czerwona oraz zielona). PO pierwszym ruchu który wygenerował sygnały kupna dla rynku polskiego aktualnie mamy jego korektę. Na moje oko wygląda to na zakończoną korektę abc i gdybym miał postawić, to wydawałoby się, że jednak ruch wzrostowy powinien lada dzień być kontynuowany.

 

Oczywiście z tyłu głowy cały czas biorę pod uwagę możliwość odwrócenia się rynków i powrotu do trendu spadkowego. W takiej sytuacji liczy się czujność i dyscyplina w dokonywaniu zmian funduszy zgodnie z sygnałami z OPI, aby ewentualna strata była jak najmniejsza, a ten nieprzeciętnie trudny rok zakończył się przynajmniej na jakimkolwiek plusie.

 

Jeżeli chodzi o portfel funduszy to na dziś tyle, bo nie ma tu nic więcej do dodania.

Zainteresowanych tematyką giełdy zapraszam jutro, a na kryptowaluty w środę.

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła