Uczymy zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach
Korzyści rejestracji konta
Zarejestruj konto w naszym serwisie a otrzymasz:
- możliwość zakupu i oglądania kursów wideo
- dostęp do materiałów tylko dla członków Szkoły Inwestorów
- możliwość zakupu dostępu do Strefy VIP

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Ameryka znów przy historycznych szczytach. To szansa, czy zagrożenie dla inwestorów
23.09.2019

W poprzednim tygodniu dokonałem poważnej zmiany portfela. Praktycznie jest w 100% agresywny, ale bardzo mocno zdywersyfikowany. 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

W poprzednim tygodniu portfel uległ poważnej przebudowie zgodnie z portfelem modelowym jaki otrzymałem z opifund.pl. Tydzień temu jego wartość wynosiła 102.845 zł o czym mówiłem w zeszłotygodniowej analizie WIDEO, którą polecam wszystkim którzy jej do tej pory nie widzieli. Znajduje się TUTAJ.

 

Na przestrzeni tygodnia wartość portfela pomimo dużej zmiany praktycznie nie zmieniła się. Portfel wynosi 102.698 zł.

 

Najważniejsze pytanie teraz, to jaki będzie kierunek rynków. Można powiedzieć, że portfel jest przygotowany i czeka na konkretny ruch. Wszystkie oczy są skierowane oczywiście na Amerykę. Tam indeks SP500 jest znów przy historycznych szczytach. Pytanie czy to szansa czy zagrożenie?

Jak pamiętamy, zawsze przy zdobyciu nowego szczytu towarzyszyła następująca po tym korekta spadkowa. Raz słabsza, a raz mocniejsza. Taka korekta w Stanach zawsze jest mało odczuwalna ale na innych rynkach przybiera efekt tsunami. 

 

Patrząc na rynek polski indeks WIG20 widzimy, że w ostatnim czasie rynek wzrastał dzięki wypracowanej dywergencji na wzrost (przeciwstawne linie czerwona oraz zielona). PO pierwszym ruchu który wygenerował sygnały kupna dla rynku polskiego aktualnie mamy jego korektę. Na moje oko wygląda to na zakończoną korektę abc i gdybym miał postawić, to wydawałoby się, że jednak ruch wzrostowy powinien lada dzień być kontynuowany.

 

Oczywiście z tyłu głowy cały czas biorę pod uwagę możliwość odwrócenia się rynków i powrotu do trendu spadkowego. W takiej sytuacji liczy się czujność i dyscyplina w dokonywaniu zmian funduszy zgodnie z sygnałami z OPI, aby ewentualna strata była jak najmniejsza, a ten nieprzeciętnie trudny rok zakończył się przynajmniej na jakimkolwiek plusie.

 

Jeżeli chodzi o portfel funduszy to na dziś tyle, bo nie ma tu nic więcej do dodania.

Zainteresowanych tematyką giełdy zapraszam jutro, a na kryptowaluty w środę.

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Marcin Kamiński
Marcin Kamiński

Z rynkiem kapitałowym związany od 2008 roku. W 2009 roku osiągnął tytuł magistra rynków inwestycyjnych oraz założył własną firmę pośrednictwa i edukacji finansowej MK.Business.  

 

W serwisie Szkoła Inwestorów publikuje swoje własne zagrania inwestycyjne na rynku akcji, funduszy inwestycyjnych oraz kryptowalut.

 

Jest autorem Kursu zarabiania na funduszach w polisach inwestycyjnych
oraz książki   Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

 

KONTAKT


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

21.10.2019
Rynki w górę, ale nadal mocno nerwowo przez Brexit
16.10.2019
33,5 tysiąca procent zysku do zgarnięcia na kryptowalucie GAME!
15.10.2019
Akcje lekko w górę, jednak bez wyraźnego trendu
14.10.2019
Na rynkach akcji kiepsko. Portfel funduszy nurkuje poniżej wpłaty
09.10.2019
Ponowny zakup 7 kryptowalut
08.10.2019
Trend spadkowy na polskich akcjach trwa już dwa lata (uaktualnione: 9.10.2019)
07.10.2019
Portfel funduszy wraca do punktu zero. Czy mamy sygnały nadchodzącego kryzysu?
02.10.2019
Kryptowaluty ponownie poza portfelem inwestycyjnym
01.10.2019
Pekao, Bogdanka i Enea generują sygnał sprzedaży akcji (uaktualnione 02.10.2019)
30.09.2019
Światowe rynki akcji czekają na październik

Resetowanie hasła