Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Amerykański indeks zapowiada kłopoty - Czy powrót widma Brexitu będzie główną przyczyną
16.12.2019

Portfel funduszy zyskuje w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Jednak zyski jakie do tej pory udało się osiągnąć w tym roku są małe, co przy możliwych kłopotach prawdopodobnie nie uchroni portfela od doznania poważniejszej straty. 

Na wykresie kontraktów terminowych na indeks SP500 widzimy że wskaźnik RSI nie osiąga nowych szczytów tak jak sam wykres. Takie zachowanie się wskaźnika to nie gwarancja kłopotów, ale sygnał ostrzegawczy, że widmo kłopotów jest możliwe.

 

Dla inwestorów kierujących się długoterminowymi sygnałami kupna sprzedaży wygenerowanymi przez średnie kroczące nie ma to większego znaczenia, ale martwi mnie coś innego ...

Martwi mnie to, że ten rok osiągnął słabe wyniki dla portfela funduszy, co w przypadku nadejścia ewentualnych kłopotów sprawi, że prawdopodobnie portfel zejdzie poniżej wypracowanych zysków.

 

Aktualna wartość portfela to 103.115,24 zł, co daje wzrost około 0,5% od poprzedniego tygodnia.

 

Z tego co obiło mi się o uszy, to premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że Brexit zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Nie mam pojęcia jak ma zamiar tego dokonać, ale chyba przychodzi tutaj tylko i wyłącznie opcja "twardego Brexitu". Taki scenariusz wpasowałby się w widmo kłopotów na rynku finansowym. 

 

Oprócz problemów jakie się wtedy pojawią widzę również światełko w tunelu. Rynki "przegrzane" takie jak USA potrzebują korekty, a taki rynek jak polska potrzebuje wyjaśnienia sytuacji. Nie może być tak, że WIG20 od 10 lat porusza się w trendzie bocznym i nie korzysta z światowych wzrostów. Jeżeli doszłoby do poważniejszego kryzysu to przynajmniej sytuacja na rynkach wyczyści się, a potencjał zysków wzrośnie.

 

Jednak jak mnie życie nauczyło "pożyjemy zobaczymy". To że Anglia straszy nie oznacza że będzie tragicznie. Przedwczesne ruchy wywoływane emocjami kreowanymi przez media nie wchodzą u mnie w grę. Bo jak zawsze może się okazać, że to była tylko i wyłącznie polityczna gadka, a rynki i tak zrobią swoje.

Na ten moment należy się cieszyć, że portfel jest na plusie i poddać się dalszej obserwacji rynku.

 

Pozdrawiam

Marcin 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej
09.07.2020
Dużo sygnałów KUP na rynku kryptowalut. Czy przed nami nowa fala dużych zysków
07.07.2020
Ważny moment na indeksach średnich i dużych spółek oraz duża rotacja spółek w portfelu
06.07.2020
Rynki nadal pionowo w górę. Małe spółki wyżej niż przed koronawirusem

Resetowanie hasła