Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Amerykański indeks zapowiada kłopoty - Czy powrót widma Brexitu będzie główną przyczyną
16.12.2019

Portfel funduszy zyskuje w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Jednak zyski jakie do tej pory udało się osiągnąć w tym roku są małe, co przy możliwych kłopotach prawdopodobnie nie uchroni portfela od doznania poważniejszej straty. 

Na wykresie kontraktów terminowych na indeks SP500 widzimy że wskaźnik RSI nie osiąga nowych szczytów tak jak sam wykres. Takie zachowanie się wskaźnika to nie gwarancja kłopotów, ale sygnał ostrzegawczy, że widmo kłopotów jest możliwe.

 

Dla inwestorów kierujących się długoterminowymi sygnałami kupna sprzedaży wygenerowanymi przez średnie kroczące nie ma to większego znaczenia, ale martwi mnie coś innego ...

Martwi mnie to, że ten rok osiągnął słabe wyniki dla portfela funduszy, co w przypadku nadejścia ewentualnych kłopotów sprawi, że prawdopodobnie portfel zejdzie poniżej wypracowanych zysków.

 

Aktualna wartość portfela to 103.115,24 zł, co daje wzrost około 0,5% od poprzedniego tygodnia.

 

Z tego co obiło mi się o uszy, to premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że Brexit zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Nie mam pojęcia jak ma zamiar tego dokonać, ale chyba przychodzi tutaj tylko i wyłącznie opcja "twardego Brexitu". Taki scenariusz wpasowałby się w widmo kłopotów na rynku finansowym. 

 

Oprócz problemów jakie się wtedy pojawią widzę również światełko w tunelu. Rynki "przegrzane" takie jak USA potrzebują korekty, a taki rynek jak polska potrzebuje wyjaśnienia sytuacji. Nie może być tak, że WIG20 od 10 lat porusza się w trendzie bocznym i nie korzysta z światowych wzrostów. Jeżeli doszłoby do poważniejszego kryzysu to przynajmniej sytuacja na rynkach wyczyści się, a potencjał zysków wzrośnie.

 

Jednak jak mnie życie nauczyło "pożyjemy zobaczymy". To że Anglia straszy nie oznacza że będzie tragicznie. Przedwczesne ruchy wywoływane emocjami kreowanymi przez media nie wchodzą u mnie w grę. Bo jak zawsze może się okazać, że to była tylko i wyłącznie polityczna gadka, a rynki i tak zrobią swoje.

Na ten moment należy się cieszyć, że portfel jest na plusie i poddać się dalszej obserwacji rynku.

 

Pozdrawiam

Marcin 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
12.02.2020
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
04.02.2020
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje

Resetowanie hasła