Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Amerykański indeks ma zaledwie 4% do historycznego szczytu!
18.03.2019

Portfel funduszy zarobił 0,5% w tydzień. Jednak jego wynik powiększy się, gdyż wzrosty z końcówki tygodnia nie są jeszcze widziane na wartości polisy.

Czujność i dyscyplina inwestorów powinna być naprawdę wysoka. Jeżeli Analiza Techniczna wygeneruje jakiekolwiek sygnały sprzedaży/kupna, a szczególnie te sprzedaży, to powinny być one potraktowane bardzo poważnie.

 

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje oraz w fundusze akcyjne istnieje zawsze, jednak obecny czas jest niewątpliwie o podwyższonym poziomie ryzyka.

 

Dzieje się dokładnie tak jak pisałem tydzień temu odnośnie informacji na temat Brexitu. Raz pozytywne, raz negatywne. Wszystko po to aby rozchwiać nastroje inwestorów. Tak zapewne będzie do samego końca, czyli do teoretycznej daty wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty europejskiej. 

 

Pytanie jakie jednak należy sobie tutaj zadać to: W jaki sposób ostateczna decyzja wpłynie na rynki? Wiemy już z historii że sytuacje które miały prowadzić do spadków, prowadziły do wzrostów i na odwrót. Dlatego też próba odpowiedzenia na powyższe pytanie skazana jest na przegraną. 

 

Uczulam tylko inwestorów, którzy obserwują Analizę Techniczną oraz algorytmy generujące portfele modelowe aby nie "olewać" sygnałów. Matematyka może się pomylić ale tylko chwilowo, po czym dzięki średnim kroczącym naprowadzi nas na właściwy tor postępowania. Natomiast intuicja zazwyczaj bywa błędna (przynajmniej w inwestowaniu na giełdzie czy fundusze) ponieważ obarczona jest ogromną ilością emocji strachu oraz chciwości.

 

Czy należy obawiać się aktualnej sytuacji rynkowej?

Uważam że nie. Ja nie inwestuję po to aby się bać, takie podejście było by wielce frustrujące. Inwestując zawsze trzeba akceptować ryzyka wynikające z posiadania określonych rodzajów inwestycji. Czujność, konsekwencja ,dyscyplina oraz umiejętność wyciągania wniosków z historii i perspektywicznego myślenia to najważniejsze cechy skutecznych inwestorów na giełdzie oraz w funduszach.

 

Zatem czy rynki mogą nadal rosnąć czy jednak czeka nas koniec wzrostów?

Jako odpowiedź na powyższe pytanie ładnie posłuży nam poniższy wykres indeksu SP500.

Jak widzimy ma on na swojej drodze do historycznego szczytu 3 opory. O dwóch z nich pisałem w poprzednich komentarzach i oba został już pokonane. Ten drugi w poprzednim tygodniu.

Do historycznego szczytu pozostało zaledwie 4%. Czy indeks da rady? 

Powyższe pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, bo wyjaśnienie było już powyżej. Ważne aby pamiętać o konsekwencji w przypadku odwrócenia się trendu na spadkowy o czym na pewno poinformuję nas średnie kroczące oraz portfel modelowy algorytmu OPI FUND.

 

Od poprzedniego tygodnia portfel wzrósł o 0,5% a skład portfela nie uległ zmianie:

 

Przypominam że mój portfel jest w 50% akcyjny a nie 100% jak to sugeruje portfel modelowy. Powodem jest możliwość skonstruowania portfela dopiero w końcówce stycznia 2019 gdyż polisa ta została założona dla celów prezentacyjnych, ale wtedy już trwał sygnał akcyjny więc były ryzyko kupna wysoko. Dopiero po wyjściu portfela powyżej 5% od wpłaconej składki przejdę całością na fundusze akcji lub po dużej korekcji rynków.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak spokojnie czekać na dalszy bieg wydarzeń.

Pozdrawiam

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła