Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Fundusze inwestycyjne
Co z tymi funduszami inwestycyjnymi?
15.10.2018

Po poprzednim tygodniu na świecie nadal trwa liczenie strat.

 

Poprzedni tydzień giełdowy to spore spadki. Wszystko zapoczątkował indeks Chiński, który spadł z poziomu 2800 punktów do poziomu 2600. Taki spadek to prawie 8% przeceny. 

 

 

Czy widać tutaj możliwość odwrócenia tej niekorzystnej sytuacji i szukania okazji do kupna funduszy akcji chińskich?

Zanim spróbuję poszukać odpowiedzi na to pytanie, warto zwrócić uwagę, że rynek chiński spada od początku roku tracąc w ten sposób aż prawie 30%! To już jest spora przecena.

Patrząc dodatkowo na fakt, że indeks wykonuje dywergencję na wzrost z wskaźnikiem RSI wydaje się, że szansa na odbicie jest spora. Odbicie to niekoniecznie będzie nowym trendem wzrostowym przebijającym ostatnie szczyty tego indeksu, ale wydaje się wielce prawdopodobne, że powinno nastąpić.

 

 

Drugim oczywiście indeksem giełdowym który jest bezpośrednio odpowiedzialny za światowe spadki to indeks amerykański.

Tutaj widzimy iż indeks wystraszył się historycznego szczytu na poziomie 3000 punktów i spadł w tydzień o 4%. 

 

Po tak długich wzrostach nie ma szans aby średnie kroczące dały sygnał wyjścia od razu. Na sygnały wyjście trzeba niestety poczekać, aż dojdzie do przecięcia wykresu ze średnią. Wygranymi są tutaj jedynie osoby, które odpowiednio wcześnie rozpoczęły stosowanie średnich na tym rynku.

Na rynku amerykańskim dziś nie widać żadnych sygnałów na zakończenie ostatnich spadków, jak również na konieczność ich kontynuacji. Wskaźniki techniczne są po prostu bez czytelnej informacji. Pozostaje tutaj tylko i wyłącznie sugerowanie się średnią kroczącą.

 

Przy okazji omawiania indeksów oczywiście warto dwa słowa powiedzieć o polskich indeksach.  

Na indeksie małych spółek widzimy że od początku roku spadł on o ponad 30%! Sytuację mamy tutach analogiczną do opisywanej powyżej w Chinach. Spadki mają identyczny zasięg oraz ostatnie zachowanie indeksu tworzy już nawet podwójną dywergencję na wzrost. Tak więc tutaj istnieje szansa na odbicie. Czy od razu na długoterminowy trend wzrostowy to za wcześnie by oceniać, ale na jakieś odbicie z pewnością tak.

 

Pomimo aktywnego inwestowania straty są bo muszą być. Nie ma możliwości nie doświadczenia jakichkolwiek strat przy takim zachowaniu się giełd. Na przedstawionych powyżej indeksach aż dwa od początku roku straciły po 30%. Pamiętajmy zawsze, że srednie kroczące nie mają za zadanie ochrony przed jakimikolwiek stratami, one mają zabezpieczyć nas przed dużymi stratami, aby łatwość odrobienia strat była większa znając zasadę procentów.

 

Teraz wielu inwestorów czeka ciężki czas. Po pierwsze muszą zaakceptować powstałę straty. Po drugie muszą być na tyle silni, by podczas kolejnych sygnałów średnich kroczących nie bać się ich zastosować i być konsekwentnym.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Marcin

KONTAKT

Autor książki: Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

--------------------------------------------------

 

OPIS STOSOWANEJ STRATEGII INWESTYCYJNEJ:

Sposobów inwestowania i zarabiania na rynku akcji jest wiele. Ja wybrałem metodologię wyznaczania trendu dzięki analizie technicznej oraz metodologię momentum w celu wyboru najlepszych akcji z analizowanego indeksu.

 

1034% w 13 lat!

Historycznie inwestowanie w akcje z zastosoaniem strategii trendu oraz momentum na indeksie mWIG40 dało wynik 1034%. Był to wynik najwyższy, gdyż zastosowanie tylko metodologii trendu dało wynik 717%, a metodologia Kup i Trzymaj zaledwie 268%. (w żadnym z przypadków nie jest uwzględniony koszt transakcyjny).

 

15 minut tygodniowo!

Moim główym zajęciem w życiu nie jest bycie inwestorem giełdowym, dlatego wybrałem strategie które zabierają mi 15 minut tygodniowo, a historycznie przyniosły 79,5% średniorocznego zysku. Warto je znać oraz stosować dla swoich giełdowych inwestycji.

Każdy kto chce rozpocząć skuteczne inwestowanie na giełdzie powinien poznać założenia tych prostych strategii inwestycyjnych.

 

Wiedza dla Ciebie.

Zainteresowanych poznaniem powyższych strategii oraz skutecznym ich zastosowaniem zapraszam do szkoleń indywidualnych lub grupowych.

Zapytania odnośnie szkoleń proszę pisać poniżej w formularzu kontaktowym:
KONTAKT

Pozdrawiam

Marcin


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła