Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Czekając na sygnały kupna akcji
24.03.2020

Na tą chwilę zaledwie dwie spółki mają wygenerowany sygnał KUPUJ, a 58 obserwowanych spółek jest pod kreską.

Najnowszą analizę spółek wykonałem wczoraj wieczorem, a dziś zgodnie z nowymi sygnałami sprzedałem kilka spółek i w portfelu zostały zaledwie dwie:

 

 

Od wczoraj dzięki dzisiejszemu odbiciu na rynkach portfel lekko drgnął w górę i z 77.100,02 podskoczył do 77.249,12 zł (poniżej skan konta maklerskiego)

 

Na rynkach wydaje się, że powinno być lekkie odbicie i dziś faktycznie jest. Niemcy wzrastają dziś ponad 8%. jednak takie wzrosty to nic dobrego. Te 8% może już być całym odbiciem jakie będzie miało miejsce. Rynek zamiast powoli wzrastać chwieje się raz na minus raz na plus w bardzo dużych zakresach cenowych. To po pierwsze nie jest zdrowy objaw, a po drugie dla zwykłego inwestora takie ruchy są poza zasięgiem, bo dla niego liczy się trend a nie skakanie. Aktualny rynek jest zdecydowanie lepszy dla traderów niż inwestorów.

 

Powyższe nie oznacza jednak że okazje dla inwestorów nie pojawią się. Wręcz przeciwnie. Jeżeli będzie na przykład dłuższe odbicie, to z pewnością coraz więcej spółek będzie generowało sygnały kupna. A jeżeli nadal będzie trwał trend spadkowy to też nie wielki problem. Wtedy okazje do zakupów po jeszcze niższych cenach powstaną po prostu trochę później.

 

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

02.04.2020
Nadchodzą pierwsze sygnały do kupna kryptowalut. Oto najsilniejsze krypto
01.04.2020
Odbicie od dna na akcjach trwa, dzięki czemu portfel akcji zarabia. Pytanie tylko jak długo
30.03.2020
Wraca spokój na globalnych rynkach, czy to raczej cisza przed burzą. Jak sądzisz?
25.03.2020
Nawet kryptowaluty zdołowane przez koronawirusa. Ale trzeba pamiętać aby być czujnym na sygnały kupna
23.03.2020
Kto stracił najwięcej, a kto o dziwo najmniej z powodu koronawirusa
19.03.2020
Coraz bliżej zakupów na kryptowalutach
18.03.2020
Możliwe odbicie na rynku akcji
16.03.2020
Duże zamieszanie w świecie inwestycji, jest szansą na nowy początek
12.03.2020
Kryptowaluty również z poważnymi spadkami. Nadchodzi bardzo duża okazja inwestycyjna
10.03.2020
Inwestorzy bądźcie czujni! Okazji na spółkach nie brakuje

Resetowanie hasła