Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Czy wiesz, że Albert Einstain nazwał procent składany ósmym cudem świata?
06.04.2018

Procent składany to sposób oprocentowania inwestowanych pieniędzy, polegający na tym, że odsetki są doliczane do zainwestowanych środków (inaczej mówiąc podlegają kapitalizacji) i w ten sposób zwiększają zysk w następnym okresie inwestycji.

Dla przykładu: Gdyby 24$ zapłacone przez Holendrów Indianom zamieszkującym wyspę Manhattan za zbycie praw do tej wyspy, zostały zainwestowane tylko na 5% rocznie z odsetkami składanymi, dałyby dzisiaj Indianom 2,2 miliarda dolarów!

 

Jednak nie wszystkie inwestycje mają szansę wykorzystania procentu składanego. Na przykład zbycie akcji giełdowych za każdym razem powoduje naliczenie podatku od zysku, co uniemożliwia takie naliczanie odsetek.

 

Osobom zainteresowanym tematyką procentu składanego w inwestowaniu polecam przy okazji moją książkę:

https://szkolainwestorow.pl/szkolenia/wolnosc-finansowa

oraz szkolenie Jarosława Palusińskiego:

https://szkolainwestorow.pl/szkolenia/rentier

 

Pozdrawiam

Marcin


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych

Resetowanie hasła