Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
11.11.2019

Już praktycznie miesiąc mój portfel funduszy inwestycyjnych powrócił do pełnej agresywności w inwestowaniu. Na tą chwilę od momentu kupna portfel zyskał 3,3%

Gdy wracałem do funduszy akcji mój portfel wynosił 99.000 zł, czyli miał 1% straty w porównaniu do zainwestowanego kapitału. Po niespełna miesiącu powrotu do funduszy agresywnych portfel odrobił stratę oraz zyskał 2,3% co łącznie od powrotu do funduszy akcyjnych daje 3,3% zysku.

 

 

Aktualnie odbycie na rynkach akcji doświadcza cały świat. W Polsce indeksy mocno pną się górę przynosząc mi zyski zarówno na portfelu funduszy inwestycyjnych, jak i na akcjach GPW. 

 

Na poniższym wykresie największych spółek zaznaczyłem miejsca w których pojawia się pierwsza informacja o słabnącym rynku. W czerwcu mieliśmy identyczną sytuację jak dziś, czyli wskaźnik RSI delikatnie wskazuje na słabnącą moc. 

 

 

Nie musi to oczywiście oznaczać poważnych kłopotów, ale sugerować, że w najbliższym czasie należy raczej spodziewać się korekty dość silnych wzrostów jakie są od początku września.

 

Silnie w górę pnie się oczywiście rynek amerykański. Tak ten rynek co d którego już od kilku lat "eksperci' wieszczą koniec wzrostów i nadchodzący kryzys. Całkiem możliwe że nadchodzi i że nadejdzie, ale niewątpliwie przewidywania z czarodziejskiej kuli są tutaj mało potrzebne. Amerykański rynek akcji pnie się w górę i przynosi nowe historyczne szczyty. Na wskaźniku RSI nie widać nawet sygnałów ostrzegawczych. Trzeba zatem zakładać, że trend wzrostowy ma większe szanse trwać niżeli ulec odwróceniu na spadkowy.

 

 

Ci którzy zamiast reagować, przewidują i zakładali spadek akcji a dalszy wzrost słota mają dziś dylemat. Zastanawiają się czy sprzedać spadające złoto i powrócić do akcji czy trzymać uparcie złoto? To oczywiście pytanie bez konkretnej odpowiedzi. Ale jak pokazuje poniższy wykres złota, doszło do przebicia ostatniego dna co raczej otwiera drogę do dalszych spadków niżeli odwrócenia trendu.

 

 

Oczywiście nic nie wyklucza że będzie wręcz przeciwnie niżeli wynika z założeń aktualnych trendów. Pamiętajcie: najważniejsze to reagować a nie przewidywać. Dzięki sygnałom średnich kroczących inwestorzy są zwolnieni z przewidywania, bo mechaniczne sygnały transakcyjne są pozbawione emocji. Wystarczy je stosować w sposób zdyscyplinowany i konsekwentny. Co do funduszy inwestycyjnych to jak wiemy całą ciężką pracę analizy średnich robi za mnie opifund.pl, więc tutaj nie muszę wykonywać badania jak w przypadku akcji czy kryptowalut.

 

Wracając do analizy. 

Na tą chwilę jest OK. być może w najbliższych dniach spodziewać się należy korekty ale nie ma jeszcze poważniejszych zagrożeń do zmiany trendu. Jak zwykle pozostaję czujny.

 

Pozdrawiam


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
06.11.2019
Portfel kryptowalut zyskuje 6,5% w tydzień. Duże szanse na dalsze wzrosty

Resetowanie hasła