Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
11.11.2019

Już praktycznie miesiąc mój portfel funduszy inwestycyjnych powrócił do pełnej agresywności w inwestowaniu. Na tą chwilę od momentu kupna portfel zyskał 3,3%

Gdy wracałem do funduszy akcji mój portfel wynosił 99.000 zł, czyli miał 1% straty w porównaniu do zainwestowanego kapitału. Po niespełna miesiącu powrotu do funduszy agresywnych portfel odrobił stratę oraz zyskał 2,3% co łącznie od powrotu do funduszy akcyjnych daje 3,3% zysku.

 

 

Aktualnie odbycie na rynkach akcji doświadcza cały świat. W Polsce indeksy mocno pną się górę przynosząc mi zyski zarówno na portfelu funduszy inwestycyjnych, jak i na akcjach GPW. 

 

Na poniższym wykresie największych spółek zaznaczyłem miejsca w których pojawia się pierwsza informacja o słabnącym rynku. W czerwcu mieliśmy identyczną sytuację jak dziś, czyli wskaźnik RSI delikatnie wskazuje na słabnącą moc. 

 

 

Nie musi to oczywiście oznaczać poważnych kłopotów, ale sugerować, że w najbliższym czasie należy raczej spodziewać się korekty dość silnych wzrostów jakie są od początku września.

 

Silnie w górę pnie się oczywiście rynek amerykański. Tak ten rynek co d którego już od kilku lat "eksperci' wieszczą koniec wzrostów i nadchodzący kryzys. Całkiem możliwe że nadchodzi i że nadejdzie, ale niewątpliwie przewidywania z czarodziejskiej kuli są tutaj mało potrzebne. Amerykański rynek akcji pnie się w górę i przynosi nowe historyczne szczyty. Na wskaźniku RSI nie widać nawet sygnałów ostrzegawczych. Trzeba zatem zakładać, że trend wzrostowy ma większe szanse trwać niżeli ulec odwróceniu na spadkowy.

 

 

Ci którzy zamiast reagować, przewidują i zakładali spadek akcji a dalszy wzrost słota mają dziś dylemat. Zastanawiają się czy sprzedać spadające złoto i powrócić do akcji czy trzymać uparcie złoto? To oczywiście pytanie bez konkretnej odpowiedzi. Ale jak pokazuje poniższy wykres złota, doszło do przebicia ostatniego dna co raczej otwiera drogę do dalszych spadków niżeli odwrócenia trendu.

 

 

Oczywiście nic nie wyklucza że będzie wręcz przeciwnie niżeli wynika z założeń aktualnych trendów. Pamiętajcie: najważniejsze to reagować a nie przewidywać. Dzięki sygnałom średnich kroczących inwestorzy są zwolnieni z przewidywania, bo mechaniczne sygnały transakcyjne są pozbawione emocji. Wystarczy je stosować w sposób zdyscyplinowany i konsekwentny. Co do funduszy inwestycyjnych to jak wiemy całą ciężką pracę analizy średnich robi za mnie opifund.pl, więc tutaj nie muszę wykonywać badania jak w przypadku akcji czy kryptowalut.

 

Wracając do analizy. 

Na tą chwilę jest OK. być może w najbliższych dniach spodziewać się należy korekty ale nie ma jeszcze poważniejszych zagrożeń do zmiany trendu. Jak zwykle pozostaję czujny.

 

Pozdrawiam


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

01.06.2020
Masowe protesty, wirus i prawie 40 mln bezrobotnych w USA, jednak indeksy nadal w górę
28.05.2020
Czy opór 10.000 dolarów dla Bitcoina drugi raz okaże się nie do pokonania
26.05.2020
Spółka Ten Square Games zarobiła 182 procent w 2,5 miesiąca! WIG20 wybija opór, akcje w górę
25.05.2020
105 000 zł na rachunku przekroczone, czyli jest odrobiony 2019 rok, teraz kolej na 2020
21.05.2020
Nowe kryptowaluty dodane do obserwacji i docelowych zakupów
20.05.2020
Niby dobrze, a nadal pod oporem. WIG20 i mWIG40 walczą o nowe szczyty
18.05.2020
Tak wyglądają światowe giełdy po pierwszej fali pandemii COVID-19
13.05.2020
Coraz więcej kryptowalut z sygnałem sprzedaj. Ostrożnie z przetrzymywaniem pozycji
12.05.2020
Bardzo ważny moment dla spółek akcyjnych
11.05.2020
Oczekuję krótkich spadków, ale później kontynuacja wzrostów. Tutaj tłumaczę dlaczego

Resetowanie hasła