Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
12.11.2019

"To już musi zacząć spadać" To już musi zacząć odbijać" - jedno z tych życzeń zawsze mają "spóźnieni" inwestorzy. Czy Ty również do nich należysz?

Aktualnie Ameryka wybija nowy historyczny szczyt, a polskie indeksy małych i średnich spółek nowe lokalne maksima. Jak długo możemy spodziewać się wzrostów, gdy tyle "ekspertów" od kilku lat wieszczy koniec wzrostów na amerykańskiej giełdzie?

 

Dziś miałem spore problemy z kontem maklerskim. W długi weekend nastąpiło przeniesienie moich usług z jednego biura do drugiego w ramach fuzji bankowych. Niestety przeciążona od rana infolinia uniemożliwiła mi na skuteczne złożenie nowych zleceń. Do tego nadal nie działają wszystkie funkcje konta maklerskiego dla przeniesionych użytkowników i nie za bardzo wiem które akcje jakie stopy zwrotu mi przynoszą.

 

Pomimo tych wszystkich problemów mój portfel wykorzystuje dobrą koniunkturę na rynkach i nadal pnie się w górę.

Jego aktualna wartość wynosi 83.845 zł co daje wzrost 0,2%. A akcjach mam zaangażowane 74.797 zł, a w gotówce przetrzymuję 9.048 zł.

 

Może to niewielki wzrost, ale dzięki temu że w portfelu znajdują się zarówno akcje dużych spółek które aktualnie są w korekcie oraz średnie spółki które podratowały korektę portfel nie poddał się spadkom i mimo to lekko zyskał.

 

Oto indeks dużych spółek, jak widać trwa korekta. Jej charakter na tą chwilę nie wygląda niebezpiecznie. We wczorajszym komentarzu dla portfela funduszy inwestycyjnych opisywałem ten układ.

 

Na indeksie średnich spółek jak pisałem mamy nowy lokalny szczyt.

 

Od poprzedniej analizy raz poddałem portfel zmianie, było to zgodnie z sygnałami jakie przeanalizowałem 6 listopada. Analizę która wykonałem 10 listopada nie potrafiłem dziś zastosować z powodu problemów opisanych na wstępie tego artykułu. Dlatego jeszcze dziś dokonam analizy wszystkich akcji z indeksów WIG20 oraz mWIG40 i jutro zgodnie z otrzymanymi sygnałami zrobię korektę portfela.

 

Podsumowując dzisiejszą analizę, jestem wręcz pewny że co najmniej korekta wisi w powietrzu. Szkoda bo na razie wzrost całego portfela jeszcze jest słaby. Ale gdy patrzę na cenę niektórych poważnych spółek uważam, że najlepsze dopiero przed nami.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro podczas analizy portfela kryptowalut


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

06.04.2020
Po fali dużych spadków wytworzył się u inwestorów spory strach przed powrotem na rynek . Oto jak go pokonać
02.04.2020
Nadchodzą pierwsze sygnały do kupna kryptowalut. Oto najsilniejsze krypto
01.04.2020
Odbicie od dna na akcjach trwa, dzięki czemu portfel akcji zarabia. Pytanie tylko jak długo
30.03.2020
Wraca spokój na globalnych rynkach, czy to raczej cisza przed burzą. Jak sądzisz?
25.03.2020
Nawet kryptowaluty zdołowane przez koronawirusa. Ale trzeba pamiętać aby być czujnym na sygnały kupna
24.03.2020
Czekając na sygnały kupna akcji
23.03.2020
Kto stracił najwięcej, a kto o dziwo najmniej z powodu koronawirusa
19.03.2020
Coraz bliżej zakupów na kryptowalutach
18.03.2020
Możliwe odbicie na rynku akcji
16.03.2020
Duże zamieszanie w świecie inwestycji, jest szansą na nowy początek

Resetowanie hasła