Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
12.11.2019

"To już musi zacząć spadać" To już musi zacząć odbijać" - jedno z tych życzeń zawsze mają "spóźnieni" inwestorzy. Czy Ty również do nich należysz?

Aktualnie Ameryka wybija nowy historyczny szczyt, a polskie indeksy małych i średnich spółek nowe lokalne maksima. Jak długo możemy spodziewać się wzrostów, gdy tyle "ekspertów" od kilku lat wieszczy koniec wzrostów na amerykańskiej giełdzie?

 

Dziś miałem spore problemy z kontem maklerskim. W długi weekend nastąpiło przeniesienie moich usług z jednego biura do drugiego w ramach fuzji bankowych. Niestety przeciążona od rana infolinia uniemożliwiła mi na skuteczne złożenie nowych zleceń. Do tego nadal nie działają wszystkie funkcje konta maklerskiego dla przeniesionych użytkowników i nie za bardzo wiem które akcje jakie stopy zwrotu mi przynoszą.

 

Pomimo tych wszystkich problemów mój portfel wykorzystuje dobrą koniunkturę na rynkach i nadal pnie się w górę.

Jego aktualna wartość wynosi 83.845 zł co daje wzrost 0,2%. A akcjach mam zaangażowane 74.797 zł, a w gotówce przetrzymuję 9.048 zł.

 

Może to niewielki wzrost, ale dzięki temu że w portfelu znajdują się zarówno akcje dużych spółek które aktualnie są w korekcie oraz średnie spółki które podratowały korektę portfel nie poddał się spadkom i mimo to lekko zyskał.

 

Oto indeks dużych spółek, jak widać trwa korekta. Jej charakter na tą chwilę nie wygląda niebezpiecznie. We wczorajszym komentarzu dla portfela funduszy inwestycyjnych opisywałem ten układ.

 

Na indeksie średnich spółek jak pisałem mamy nowy lokalny szczyt.

 

Od poprzedniej analizy raz poddałem portfel zmianie, było to zgodnie z sygnałami jakie przeanalizowałem 6 listopada. Analizę która wykonałem 10 listopada nie potrafiłem dziś zastosować z powodu problemów opisanych na wstępie tego artykułu. Dlatego jeszcze dziś dokonam analizy wszystkich akcji z indeksów WIG20 oraz mWIG40 i jutro zgodnie z otrzymanymi sygnałami zrobię korektę portfela.

 

Podsumowując dzisiejszą analizę, jestem wręcz pewny że co najmniej korekta wisi w powietrzu. Szkoda bo na razie wzrost całego portfela jeszcze jest słaby. Ale gdy patrzę na cenę niektórych poważnych spółek uważam, że najlepsze dopiero przed nami.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro podczas analizy portfela kryptowalut


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła