Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Duże spółki nadal w górę. Portfel akcji kolejny tydzień na plusie
29.10.2019

Nowy historyczny szczyt na amerykańskim indeksie na tą chwilę pomaga również polskim akcjom które od kilku tygodni przezywają średnioterminowy trend wzrostowy. 

We wczorajszym komentarzu do portfela funduszy inwestycyjnych opisywałem indeks kontraktów terminowych na SP500, który aktualnie znalazł się na historycznym szczycie.

 

Moment dobrej koniunktury wykorzystują również polskie indeksy z indeksem dużych spółek na czele.

Na tą chwile nie widać zagrożeń w postaci dywergencji która sygnalizowałaby odwrócenie trendu na WIG20. Zatem zakładam że trend wzrostowy ma większe szanse na kontynuację niżeli na odwrócenie.

Dodatkową pozytywną informację płynącą z powyższego wykresu jest przecięcie się indeksu wraz ze średnią kroczącą 100 dniową, co generuje ogólny sygnał do kupna akcji.

 

Jak jednak wiadomo od kilku tygodni postanowiłem poświęcać więcej czasu na analizę swoich inwestycji i sprawdzam średnie kroczące dla wszystkich akcji z indeksu mWIG40 oraz WIG20. Dzięki takiej szczegółowej analizie portfel akcji ma za zadanie przynieść mi większe korzyści finansowe.

 

Od poprzedniego komentarza dokonywałem dwukrotnie analizy akcji. Pierwsza analiza odbyła się 24, a druga 28 października. Na podstawie tych analiz sprzedawałem/kupowałem akcje z odpowiednimi sygnałami które są generowane przez średnią kroczącą 100 dniową.

 

 

Jak zrozumieć powyższe:

- wiadomym jest że przy tych akcjach przy których w 6 kolumnie mam "w portfelu" oznacza że je posiadam

- reszta nazw "blisko KUP", "daleko KUP", "blisko SPRZEDAJ", "blisko SPRZEDAJ" zależy od tego jak blisko lub daleko znajduje się średnia krocząca od wykresu konkretnej akcji

 

Dzięki tym oznaczeniom wiem, które z akcji zbliżają się do powstania sygnału kupna lub sprzedaży. Dzięki dwukrotnym analizom w tygodniu zwiększam efektywność reakcji co przekłada się na wynik portfela.

 

A portfel akcji kolejny tydzień zyskuje. W poprzednim tygodniu mój portfel wynosił 81.436 zł, z czego 37660 zł było w gotówce, a 43.776 zł było zaangażowane w akcje 10 spółek.

Dziś mam 81.927 zł, czyli wzrost o 0,5%. Aktualnie posiadam akcje 14 spółek na kwotę 51.111 zł, a 30.816 zł nadal posiadam w gotówce.

 

W tym tygodniu mamy krótszy okres inwestycji bo piątek bez sesji. Dlatego ponownej analizie akcje poddam jutro po zakończeniu sesji aby ewentualną korektę w portfelu wykonać jeszcze w czwartek.

 

Zapraszam również jutro do analizy portfela kryptowalut, który również dzięki częstszym analizom od razu poprawił swój wynik.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych

Resetowanie hasła