Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Duże spółki nadal w górę. Portfel akcji kolejny tydzień na plusie
29.10.2019

Nowy historyczny szczyt na amerykańskim indeksie na tą chwilę pomaga również polskim akcjom które od kilku tygodni przezywają średnioterminowy trend wzrostowy. 

We wczorajszym komentarzu do portfela funduszy inwestycyjnych opisywałem indeks kontraktów terminowych na SP500, który aktualnie znalazł się na historycznym szczycie.

 

Moment dobrej koniunktury wykorzystują również polskie indeksy z indeksem dużych spółek na czele.

Na tą chwile nie widać zagrożeń w postaci dywergencji która sygnalizowałaby odwrócenie trendu na WIG20. Zatem zakładam że trend wzrostowy ma większe szanse na kontynuację niżeli na odwrócenie.

Dodatkową pozytywną informację płynącą z powyższego wykresu jest przecięcie się indeksu wraz ze średnią kroczącą 100 dniową, co generuje ogólny sygnał do kupna akcji.

 

Jak jednak wiadomo od kilku tygodni postanowiłem poświęcać więcej czasu na analizę swoich inwestycji i sprawdzam średnie kroczące dla wszystkich akcji z indeksu mWIG40 oraz WIG20. Dzięki takiej szczegółowej analizie portfel akcji ma za zadanie przynieść mi większe korzyści finansowe.

 

Od poprzedniego komentarza dokonywałem dwukrotnie analizy akcji. Pierwsza analiza odbyła się 24, a druga 28 października. Na podstawie tych analiz sprzedawałem/kupowałem akcje z odpowiednimi sygnałami które są generowane przez średnią kroczącą 100 dniową.

 

 

Jak zrozumieć powyższe:

- wiadomym jest że przy tych akcjach przy których w 6 kolumnie mam "w portfelu" oznacza że je posiadam

- reszta nazw "blisko KUP", "daleko KUP", "blisko SPRZEDAJ", "blisko SPRZEDAJ" zależy od tego jak blisko lub daleko znajduje się średnia krocząca od wykresu konkretnej akcji

 

Dzięki tym oznaczeniom wiem, które z akcji zbliżają się do powstania sygnału kupna lub sprzedaży. Dzięki dwukrotnym analizom w tygodniu zwiększam efektywność reakcji co przekłada się na wynik portfela.

 

A portfel akcji kolejny tydzień zyskuje. W poprzednim tygodniu mój portfel wynosił 81.436 zł, z czego 37660 zł było w gotówce, a 43.776 zł było zaangażowane w akcje 10 spółek.

Dziś mam 81.927 zł, czyli wzrost o 0,5%. Aktualnie posiadam akcje 14 spółek na kwotę 51.111 zł, a 30.816 zł nadal posiadam w gotówce.

 

W tym tygodniu mamy krótszy okres inwestycji bo piątek bez sesji. Dlatego ponownej analizie akcje poddam jutro po zakończeniu sesji aby ewentualną korektę w portfelu wykonać jeszcze w czwartek.

 

Zapraszam również jutro do analizy portfela kryptowalut, który również dzięki częstszym analizom od razu poprawił swój wynik.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła