Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Globalny portfel funduszy akcji rośnie. Sprawdźmy możliwe zagrożenia dalszych wzrostów.
28.01.2019

14 stycznie była ostatnia zmiana portfela modelowego. Dziś znów nie będzie zamiany. Większość rynków jest w trendzie wzrostowym. Pytanie jak długo?

MÓJ PORTFEL INWESTYCYJNY:

Od dziś w ramach portfela funduszy inwestycyjnych będę prezentował swój rzeczywisty portfel w firmie Vienna Life. Aktualnie mój portfel wynosi:

 

Jest to moja nowa umowa założona dla celów edukacyjnych i prezentacyjnych. Skład portfela podczas wpłaty był nakierowany na fundusze rynku pieniężnego, dlatego jeszcze dziś skład wygląda następująco:

 

Jednak dziś zlecam zmianę budowy portfela zgodnie z portfelem modelowym wygenerowanym przez średnie kroczące dla portfela modelowego w serwisie OpiFund.pl. Taki jest dziś skład portfela modelowego:

 

Zlecam zakup za 50% portfela gdyż sygnał Kupna trwa już jakiś czas. Dlatego rośnie ryzyko zakupu na górce. Jeżeli sygnały kupna będą utrzymane to co tydzień będę zwiększał udział procentowy akcji.

 

SYTUACJA RYNKOWA:

Patrząc globalnie indeksy podzieliły się na kilka grup. Pierwsza grupa z amerykańskim indeksem na czele tworzą ruch który może przekształcić na w falę B co stwarzałoby duże zagrożenie poważnych spadków w ramach fali C. Do takich rynków należą: Ameryka, Japonia, Indie.

Na poniższym indeksie SP500 widzimy wyraźnie, że indeks napotkał pierwsze problemy ze wzrostem na oporze o którym pisałem już dwa tygodnie temu w ramach moich komentarzy rynkowych. Dopóki indeks nie przebije historycznego szczytu, dotąd ciągle mamy ryzyko że obecne wzrosty są falą B i poważne kłopoty dopiero przed nami.

 

Identyczny problem na indeksie japońskim:

oraz indyjskim:

 

Druga grupa indeksów to indeksy będące w ewidentnym trendzie spadkowym na których w ostatnim miesiącu widać próby zmiany trendu:

Chiny wyglądają najsłabiej:

 

Rosyjski indeks będzie miał problemy na oporze:

 

Turcja oraz polska w ostatnim tygodniu poradziły sobie z oporami, ale pytanie czy wystarczy im samotnej wali na globalnych rynkach aby kontynuować wzrosty:

 

Dowodem na to, że nawet w pojedynkę można robić swoje jest indeks brazylijski, który rośnie nie zważając na światowe kłopoty:

 

Dodatkowo motorem napędowym portfeli modelowych funduszy są dzisiaj fundusze oparte o złoto, które jest w silnym trendzie wzrostowym:

 

Niestety podsumowując widać więcej zagrożeń do dalszych wzrostów niżeli sygnałów mówiących o możliwie silnych wzrostach. Pamiętajmy jednak że rynki zawsze zrobią to co zrobić będą chciały. Nie ma co za bardzo przewidywać przyszłości. Pamiętajmy, że założeniami Analizy Technicznej opartej o średnie kroczące nie jest przewidywanie, a reagowanie na powstałe sygnały.

 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła