Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
14.01.2020

Indeks dużych spółek stworzył sobie warunki do kontynuacji wzrostów. Natomiast indeksy średnich i małych spółek pną się pionowo w górę. Jak długo może trwać aktualny dobry czas na GPW?

Mój portfel akcji wspiął się na nowe maksima. Aktualnie wynosi 87.986,37 zł, daje to 8% wzrost w dwa miesiące. To bardzo dobry wynik.

 

Naturalnie zaczyna się nasuwać pytanie jak długo aktualny wzrost może trwać?

Można by powiedzieć że tak długo jak długo pozwoli na to Ameryka. Trzeba jednak pamiętać, że były w historii takie momenty gdzie Ameryka poruszała się w trendzie bocznym a na polskim rynku trwał mocny trend wzrostowy, czyli nadrabianie straconego czasu.

 

Można również próbować znaleźć sygnały zakończenia wzrostów na wskaźniku RSI który zapewne za którymś razem poprawnie utworzy dywergencję z wykresem i zapowie spadki, ale przypuszczam że więcej będzie to fałszywych niż prawidłowych sygnałów, dlatego jedyne czym będę aktualnie się kierował to średnia krocząca bo jeżeli przed nami dłuższy trend wzrostowy to przewartościowanie wskaźnika RSI będzie wiele razy wprowadzało w błąd.

 

Popatrzmy jak to było w historii na przykładzie indeksu małych spółek:

Jak widzimy aktualnie wskaźnik RSI jest mocno przewartościowany i zaczyna tworzyć dywergencję zapowiadającą spadki (krótsze lub dłuższe tego nie wiadomo):

 

Jednak gdy spojrzymy na 2016 rok, to przez okres ponad roku trwał trend wzrostowy i trzykrotnie wskaźnik RSI zapowiadał odwrócenie trendu które faktycznie miało miejsce, ale było chwilowe i po korekcie rynek dynamicznie wracał do wzrostów:

 

W 2012 roku rozpoczął się identyczny czas i trwał aż dwa lata. Spójrzcie jak wiele razy wskaźnik RSI był przewartościowany, a i tak po korekcie rynek znów wspinał się na nowe maksima. 

 

W 2002 roku mieliśmy jeszcze dobitniejszy tego przykład. Wskaźnik RSI ciągle szalał i wychodził na poziomy przewartościowania. Po korekcie na rynku wskaźnik mocno osuwał się i znów miał miejsce do dużych zwrotów co ciągle wykorzystywał rynek do nowych maksimów. Taki okres trwał aż 4 lata.

 

 

Wniosek z powyższego jest oczywisty. Jeżeli trend wzrostowy ma trwać, to będzie trwał. Najprostszą analizą sygnałów kupna i sprzedaży jest średnia krocząca. A średnia krocząca aktualnie na dużych i średnich spółkach zachęca do inwestowania:

Źródło wykresów: stooq.pl

 

Aktualnie w portfelu posiadam poniższe spółki przy których jest "w portfelu". Pomimo tego że wczoraj dokonałem analizy sygnałów dziś nie uaktualniłem portfela bo nie miałem ku temu sposobności. Dlatego jutro po sesji giełdowej dokonam analizy sygnałowej spółek w oparciu o średnią 100 dniową i uaktualnię portfel w czwartek:

 

Jutro dopiero czeka nas komentarz. Portfel kryptowalut zarobił w 10 dni około 25%. A najlepsze kryptowaluty w portfelu w jeden dzień dały syk ponad 100% :)

Pozdrowienia i do usłyszenia jutro

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji
27.12.2019
Każdy inwestor powinien obserwować kryptowaluty. Najlepsze dopiero przed nami

Resetowanie hasła