Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
03.12.2019

Dzięki temu, że portfel akcji jest mocno zdywersyfikowany i zawiera aż 19 spółek z indeksu mWIG40 a tylko 7 z indeksu WIG20 pomimo spadku na tym drugim cały portfel zyskuje tydzień do tygodnia.

 

Aktualna wartość mojego portfela akcji to 84.222,35 zł co daje lekki wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia gdy portfel akcji wynosił 83.989,03 zł.

 

Ale to i tak świetny wynik zważywszy na fakt, że indeks dużych spółek przeżywa poważny kryzys. Ostatnie dni to istna rozpacz.

 

Szkoda już słów w ogóle o indeksie dużych spółek. Ten indeks chyba jako jedyny na całym świecie od 10 lat przeżywa swój kryzys trendu bocznego:

 

Na szczęście mój portfel akcji zawiera w sobie zdecydowanie więcej spółek z indeksu mWIG40. Jest to oczywiście zasługa metodologii momentum która podpowiada które spółki dobierać do portfela. Na indeksie średnich spółek widzimy że wykres powraca do ostatnich maksimów:

 

Obecny skład mojego portfela jest duży, bo to aż 26 spółek. Pod spodem podaję wyniki sygnałów do wszystkich spółek z indeksu WIG20 oraz mWIG40 wygenerowanych przez średnią 100 dniową oraz informację obok spółek które posiadam w portfelu:

 

Zobaczymy co to będzie. Aktualnie Ameryka również ma korektę. Nie dziwi mnie to, bo pisałem o tym dokładnie od dwóch ostatnich komentarzy. Irytuje tylko WIG20. A tak ogólnie to jest dobrze, więc czekamy co przyniesie nowy tydzień.

 

Pozdrawiam i zapraszam jutro na analizę portfela kryptowalut

 

 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
06.11.2019
Portfel kryptowalut zyskuje 6,5% w tydzień. Duże szanse na dalsze wzrosty

Resetowanie hasła