Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
03.12.2019

Dzięki temu, że portfel akcji jest mocno zdywersyfikowany i zawiera aż 19 spółek z indeksu mWIG40 a tylko 7 z indeksu WIG20 pomimo spadku na tym drugim cały portfel zyskuje tydzień do tygodnia.

 

Aktualna wartość mojego portfela akcji to 84.222,35 zł co daje lekki wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia gdy portfel akcji wynosił 83.989,03 zł.

 

Ale to i tak świetny wynik zważywszy na fakt, że indeks dużych spółek przeżywa poważny kryzys. Ostatnie dni to istna rozpacz.

 

Szkoda już słów w ogóle o indeksie dużych spółek. Ten indeks chyba jako jedyny na całym świecie od 10 lat przeżywa swój kryzys trendu bocznego:

 

Na szczęście mój portfel akcji zawiera w sobie zdecydowanie więcej spółek z indeksu mWIG40. Jest to oczywiście zasługa metodologii momentum która podpowiada które spółki dobierać do portfela. Na indeksie średnich spółek widzimy że wykres powraca do ostatnich maksimów:

 

Obecny skład mojego portfela jest duży, bo to aż 26 spółek. Pod spodem podaję wyniki sygnałów do wszystkich spółek z indeksu WIG20 oraz mWIG40 wygenerowanych przez średnią 100 dniową oraz informację obok spółek które posiadam w portfelu:

 

Zobaczymy co to będzie. Aktualnie Ameryka również ma korektę. Nie dziwi mnie to, bo pisałem o tym dokładnie od dwóch ostatnich komentarzy. Irytuje tylko WIG20. A tak ogólnie to jest dobrze, więc czekamy co przyniesie nowy tydzień.

 

Pozdrawiam i zapraszam jutro na analizę portfela kryptowalut

 

 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła