Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Inwestorzy bądźcie czujni! Okazji na spółkach nie brakuje
10.03.2020

Ostatnie wydarzenia na świecie przyczyniły się do sporych spadów moich portfeli inwestycyjnych. Straciłem cały wypracowany zysk z 2019 roku, ale nie oznacza to wcale, że ten rok nie zakończy się wynikiem dodatnim.

O dziwo w portfelu mam jeszcze kilka spółek akcyjnych. Łączna ich wartość to 4.143,50 zł czyli już nie wiele, ale ich sygnały kupna są nadal utrzymane. Wartość całego portfela inwestycyjnego dla spółek spadła z 91 tysięcy do 78.092,44 zl. Ale nie ma co płakać.

Spadek portfela o 15% jest niczym w porównaniu z tym jakie okazje inwestycyjne nadchodzą. Odrobienie zysku z 2019 roku oraz wygenerowanie dodatkowego zysku w 2020 roku jest wielce prawdopodobne jeżeli tylko niewiarygodnie przecenione akcje wrócą do wzrostów.

 

Weźmy na przykład Jastrzębską Spółkę Węglową. W 2016 i 2017 roku zarobiła 1100%, aktualnie do szczytu ma do odrobienia 700%

Takich okazji jest znacznie, znacznie więcej.

I tak dalej i tak dalej ...

 

Oczywiście może dojść do pogłębienia się kryzysu. Widać to dość wyraźnie na poniższym wykresie Amerykańskiej Giełdy. Jeżeli zejdą poniżej linii trendu to faktycznie spadki mogą być kontynuowane. Ale co za tym idzie, będę na nas czekały jeszcze niższe ceny akcji, co będzie jeszcze większą okazją inwestycyjną

 

Najważniejsze to zachować spokój. Rozumieć i zaakceptować aktualną sytuację oraz być czujnym na jej odwrócenie się, bo to że prędzej czy później się odwróci jest pewne.

Pozdrawiam

Marcin


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

02.04.2020
Nadchodzą pierwsze sygnały do kupna kryptowalut. Oto najsilniejsze krypto
01.04.2020
Odbicie od dna na akcjach trwa, dzięki czemu portfel akcji zarabia. Pytanie tylko jak długo
30.03.2020
Wraca spokój na globalnych rynkach, czy to raczej cisza przed burzą. Jak sądzisz?
25.03.2020
Nawet kryptowaluty zdołowane przez koronawirusa. Ale trzeba pamiętać aby być czujnym na sygnały kupna
24.03.2020
Czekając na sygnały kupna akcji
23.03.2020
Kto stracił najwięcej, a kto o dziwo najmniej z powodu koronawirusa
19.03.2020
Coraz bliżej zakupów na kryptowalutach
18.03.2020
Możliwe odbicie na rynku akcji
16.03.2020
Duże zamieszanie w świecie inwestycji, jest szansą na nowy początek
12.03.2020
Kryptowaluty również z poważnymi spadkami. Nadchodzi bardzo duża okazja inwestycyjna

Resetowanie hasła