Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Małe spółki tworzą najsilniejszy indeks polskich akcji
21.01.2020

Na WIG20 oraz mWIG40 mamy obecnie lekką korektę. Jednak sWIG80 nic sobie z tego nie robi i zdobywa nowe szczyty.

Wartość mojego portfela po zamknięciu wczorajszej giełdy wynosiła 88.699,63 zł. Co daje kolejny wzrost portfela akcji tydzień do tygodnia.

 

Taki wynik portfela może lekko zaskakiwać, gdyż na indeksie dużych spółek w ostatnim czasie mamy raczej spadki niżeli wzrosty:

 

Aktualne na wykresie powyżej utworzona korekta abc może jeszcze się lekko rozwinąć. Jednak z obserwacji wykresu wydaje mi się, że są większe szanse na kontynuację wzrostów niżeli na odwrócenie trendu.

 

Na indeksie średnich spółek również widzimy lekką korektę:

 

Na polskich indeksach łatwo można zauważyć regułę, że czym mniejsze spółki tym silniejszy indeks tworzą. Na wykresie poniżej z małych spółek widzimy że tutaj o korekcie nie słyszano:

 

Porównanie siły i zyskowności trzech indeksów:

 

Mój portfel akcji jest aktualny z sygnałami z dnia 16 stycznia:

 

Dziś bez wątpienia musiałbym wykonać analizę spółek w oparciu o średnie kroczące i zapewne też tak wieczorem uczynię, po to aby jutro wykonać korektę portfela.

 

Ogólna sytuacja jest dobra. Trzeba przyznać, że widok amerykańskiego indeksu SP500 budzi niepokój o dalsze wzrosty akcji ale trzeba pamiętać, że rynki często zachowują się irracjonalnie a próba ich zrozumienia jest z góry skazana na porażkę. Dlatego też cierpliwie i spokojnie robię swoje w oparciu o strategię trendu i momentum.

 

Pozdrawiam

Marcin


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
12.02.2020
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
04.02.2020
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje

Resetowanie hasła