Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Możliwe odbicie na rynku akcji
18.03.2020

Na WIG20 właśnie odbijamy się od dołka z 2008 roku. W USA możliwe odbicie od dołka z 2018 roku :)

 

Po wczorajszej analizie sygnałów dla akcji, powstały dwa sygnały kupna:

 

Zgodnie z powyższymi sygnałami dokonałem dziś zakupu tych spółek za 1/20 kapitału każdą.

Po zakupach w akcjach mam 5.262 zł, a poza akcjami 72.327,45 zł

 

Aktualna sytuacja na rynkach oczywiście nie jest łatwa, ale dołek na WIG20 to marzenie dla wytrzymałych inwestorów. WIG20 przebił dołek z 2008 roku. Szczerze mówiąc mam przeczucie że to nie koniec kłopotów. Aktualnie mamy odbicie na indeksie, ale zakładam że to tylko dobra mina do złej gdy a nowy dołek jest kwestią krótkiego czasu i indeks będzie dążył do wsparcia w okolicach 1000.

 

Pytanie więc się nasuwa, po co kupuję akcje skoro zakładam że dalsze spadki przed nami? Po pierwsze bo mogę się mylić i może nie być niższych poziomów. A po drugie bo nigdy nie miałem i nie mam zamiaru dyskutować z sygnałami średnich kroczących. Matematyka to królowa i koniec kropka.

 

Indeks średnich spółek ma jeszcze sporo miejsca na korektę do dołka z 2008 roku:

 

Również bezpieczny jest indeks amerykański SP500. Tam na razie zagrożony jest dołek z 2018 roku, przy którym można zakładać, że nastąpi odbicie na rynku akcji. Potwierdza to również dywergencyjny charakter rynku względem wskaźnika RSI:

 

Pozdrawiam

Marcin


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

02.04.2020
Nadchodzą pierwsze sygnały do kupna kryptowalut. Oto najsilniejsze krypto
01.04.2020
Odbicie od dna na akcjach trwa, dzięki czemu portfel akcji zarabia. Pytanie tylko jak długo
30.03.2020
Wraca spokój na globalnych rynkach, czy to raczej cisza przed burzą. Jak sądzisz?
25.03.2020
Nawet kryptowaluty zdołowane przez koronawirusa. Ale trzeba pamiętać aby być czujnym na sygnały kupna
24.03.2020
Czekając na sygnały kupna akcji
23.03.2020
Kto stracił najwięcej, a kto o dziwo najmniej z powodu koronawirusa
19.03.2020
Coraz bliżej zakupów na kryptowalutach
16.03.2020
Duże zamieszanie w świecie inwestycji, jest szansą na nowy początek
12.03.2020
Kryptowaluty również z poważnymi spadkami. Nadchodzi bardzo duża okazja inwestycyjna
10.03.2020
Inwestorzy bądźcie czujni! Okazji na spółkach nie brakuje

Resetowanie hasła