Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Na rynkach akcji kiepsko. Portfel funduszy nurkuje poniżej wpłaty
14.10.2019

Niestety po raz pierwszy w tym roku portfel funduszy inwestycyjnych schodzi poniżej dokonanej wpłaty inwestycyjnej. Jednak ta sytuacja nie dziwi, wystarczy jeden rzut oka na wykres indeksów giełdowych.

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

Jeden wykres mówi więcej niż tysiąc niepotrzebnych słów. Oto stopy zwrotu czterech polskich indeksów za okres ostatnich dwóch lat. Wszystkie oczywiście na minusie od minus 13 do minus 27%. Od dwóch lat na funduszach akcji polskich nie ma możliwości zarobkowych, a uciążliwy trend boczny przyczynia się do strat na rachunkach inwestycyjnych:

 

Oczywiście można powiedzieć, że przecież mamy rynki zagraniczne i że rynek polski to tylko jedno z miejsc na których można zarabiać na funduszach. Tak to prawda. Problem polega na tym, że ostatni rok to kicha wszędzie. Głównym wyznacznikiem trendu na świecie jest oczywiście Ameryka. Jednak w USA również od roku mamy silny trend boczny. System OPI nie da zarobić na trendzie bocznym, bo na takim trendzie się po prostu nie zarabia, a jedynie ogranicza ryzyko i straty.

 

Jak widać poniżej trend wzrostowy na którym można było zarobić na rynku amerykańskim to okres około dwóch lat temu i więcej:

Źródło: biznesradar.pl

 

Na trend wzrostowy po prostu trzeba poczekać i tyle. Trzeba akceptować chwilowe straty które mogą pojawić się z powodu możliwej kontynuacji trendu bocznego. Kiedyś rynki wreszcie się określą i albo polecą w dół, co uchroni portfel przed dużymi stratami albo wreszcie wyskoczą w górę, co przełoży się na zyski.

 

Aktualna wartość mojego portfela wynosi 99.701 zł: 

 

Na tą chwilę pozostaje być cierpliwym, wyrozumiałym i zdyscyplinowanym.

Pozdrawiam

 

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła