Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel kryptowalut
Na większości kryptowalut nadal spadki, które stwarzają coraz poważniejsze okazje inwestycyjne
23.10.2019

Trend spadkowy na kryptowalutach trwa już dwa lata. Większość kryptowalut straciła od 80 - 99%. Takie straty to bardzo niskie poziomy cenowe, czyli coraz większe okazje inwestycyjne.  

Oto zestawienie wyników kryptowalut za dwa lata (źródło stooq.pl)

 

Takie straty to niesamowity potencjał zysku przy odwróceniu się trendu na wzrostowy. Oczywiście wiele osób które albo na kryptowalutach straciły albo po prostu omijają ten rynek z daleka powiedzą że to koniec kryptowalut. Oczywiście to ich pobożne życzenie, ale tak raczej się nie stanie.

Kryptowaluty wkroczyły w nasz dzisiejszy świat do tego stopnia, że raczej pójdą w kierunku coraz większych regulacji niżeli ich zniszczenia.

 

A to że trend spadkowy odwróci się na wzrostowy jest oczywistą oczywistością. Pytanie jak zawsze które się pojawia to kiedy to powstanie. Cześć osób uważa że taki moment da się przewidzieć. Oczywiście że się nie da. Gdyby tak było to wróżki byłyby najbogatszymi osobami na świecie. Trend odwróci się wtedy gdy duzi gracze zadecydują że aktualne poziomy cenowe są dla nich wystarczająco atrakcyjne by go odwrócić. Więc co my prości ludzie możemy zrobić? Czekać i po prostu reagować na każdy sygnał kupna jaki się pojawia aby jak najbliżej dołka kupić, odrobić straty z zarządzania kapitałem w trendzie spadkowym i przejść w strefę zysków.

 

A potencjalne zyski są ogromne. Na kryptowalucie Game jest do zgarnięcia 33000% zysku (powrót do szczytu z 2018 roku). Jeżeli tylko połowa takiego wyniku stanie się moim udziałem to wystarczy mi to w zupełności :)

Aktualnie w portfelu posiadam 5 krypto z 20 które obserwuje. W ciągu ostatniego tygodnia dokonywałem transakcji 21 oraz 23 października wszystko opisane poniżej:

 

Wartość mojego portfela wynosi 9428 zł, dla dowodu pod spodem przesyłam skan z rachunku:

 

Jak widać powyżej wartość portfela nie cieszy, bo cieszyć nie może, ale spokojnie, nadal żyjemy i czekamy na trend wzrostowy :)

Pozdrawiam

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych

Resetowanie hasła