Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Odbicie na dużych spółkach trwa, jednak indeks mWIG40 budzi niepokój co do dalszego kierunku
17.12.2019

Aktualna sytuacja na indeksie średnich spółek, jest wręcz identyczna do tej lipca. Czy historia się powtórzy i dojdzie do nowego trendu spadkowego?

 

Duże spółki aktualnie są w formie. Jak widać poniżej indeks WIG20 ma silne odbicie:

 

Aktualnie spółki z tego indeksu stanowią mniejszość w moim portfelu, dlatego też portfel zyskuje delikatnie w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Tydzień temu wynosił 83.984,31 zł, dziś wynosi 84.423,64 zł. To daje wzrost portfela o prawie 0,5%

 

Jednak niepokoi mnie sytuacja na indeksie średnich spółek. Gdy dobrze się przyjrzymy to wzrosty jakie miały miejsce od października przypominają wręcz identycznie te które rozpoczęły się w połowie maja. Jednak w lipcu dobiegły końca i doprowadziły do dłuższego trendu spadkowego. Więc gdyby historia miała się powtórzyć, to jutro na giełdzie czekają nas spadki.

 

Pomimo moich złych przeczuć nie mam zamiaru przewidywać przyszłości. Będę reagował na sygnały powstałe na poszczególnych spółkach. Poniżej przedstawiam analizę którą wykonałem w niedzielę oraz zaznaczone spółki które posiadam w portfelu:

 

W najbliższych dniach okaże się czy moje przeczucia się spełniły. Obym się mylił :)

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
12.02.2020
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
04.02.2020
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje

Resetowanie hasła