Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Odczuwalna korekta rynków akcji. Fala C nadal dużym zagrożeniem
11.03.2019

Dziś przeprowadzę bardziej szczegółową analizę indeksów pod kontem zagrożenia fali C. Czy Brexit będzie idealnym powodem do jej rozpoczęcia?

 

Gdy spojrzymy na dane z różnych stron świata pod kontem rynków giełdowych i przełączymy wykresy z danych dziennych na tygodniowe, to coraz bardziej widzimy niebezpieczeństwo powstania fali C o której wspominałem już podczas podsumowania 2018 roku. (O możliwej fali C rozpoczyna się w 37 minucie.)

 

 
 
Możliwość powstania fali C widać bardzo wyraźnie na przykład w Japonii.
Na tą chwile mielibyśmy zakończoną falę A składającą się z podfal abc, oraz falę B również składającą się z podfal abc. W wariancie pesymistycznym mamy gotowy scenariusz do rozpoczęcia fali C ( nie może zostać przebity szczyt fali B).
 
 
 
Pamiętajmy jednak o możliwości powstania wariantu optymistycznego. Nastąpi on wówczas gdy dojdzie do przebicia szczytu fali B. To że na dziś dzień układ jest przygotowany do rozpoczęcia fali C, wcale nie oznacza że taki wariant jest bardziej prawdopodobny.
 
Zawsze pamiętajmy, że chęć przewidzenia szaleństwa rynków z góry skazana jest na porażkę. 
Doświadczony inwestor powinien wiedzieć że najlepszym sposobem inwestowania jest reagowanie a nie przewidywanie. Warto tutaj pamiętać doświadczenia inwestorów podczas wyborów prezydenckich w USA. Wszyscy analitycy i "znawcy" inwestycji giełdowych mówili: "gdy Trump wygra to giełdy wejdą w kryzys a złoto w hossę". Nic bardziej mylnego nie mogli przewidzieć.
 
Tak więc próba odpowiedzenia sobie na pytanie co przyniosą najbliższe wydarzenia związane z Brexiten jest porażką. Jeżeli akceptuje się mechanizm inwestowania na giełdach poprzez akcje czy poprzez fundusze inwestycyjne, należy akceptować takie momenty i przyzwyczaić się do chwilowej bardzo dużej zmienności kapitału. Udostępniłem już dzisiaj to nagranie w komentarzu dla funduszy inwestycyjnych ale powtórzę go tutaj, bo to bardzo ważne aby przygotować się emocjonalnie na możliwe scenariusze jakie mogą nadejść w tym miesiącu.
 
 
 
Pomimo opisywanych powyżej zagrożeń mój portfel w polisach jest nadal mocno agresywny. Wszystko zgodnie z algorytmem średnich i momentum serwisu OPI FUND. W produkcie VIenne Life - Global Invest portfel nie uległ zmianie więc nie powtarzam jego składu. Wystarczy zerknąć na poprzedni komentarz dotyczący portfela funduszy inwestycyjnych.
 
Warto jedynie pokazać, że wartość całego portfela z powodu korekty jaka miała miejsce na większości rynków akcji na świecie portfel obsunął się z 99632,10 zł na 98959,75 zł czyli o 0,8%.
 
 
 
Taki spadek portfela to naprawdę super wynik, który zawdzięcza się jego dużej dywersyfikacji o czym wspominałem w nagraniu podsumowującym inwestycje w fundusze w miesiącu lutym.
 
 
 
Jestem przekonany, że marzec będzie opływał w sporą liczbę sprzecznych ze sobą informacji na temat Brexitu. Wszystko po to aby grać na emocjach ludzi, czyli też inwestorów. To niestety nie będzie łatwy czas, ale nie takie już bywały w mojej 11 letniej karierze inwestora. 
 
Z tą ciężką myślą zostawiam Was do przyszłego tygodnia :)
 
 

Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła