Uczymy zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach
Korzyści rejestracji konta
Zarejestruj konto w naszym serwisie a otrzymasz:
- możliwość zakupu i oglądania kursów wideo
- dostęp do materiałów tylko dla członków Szkoły Inwestorów
- możliwość zakupu dostępu do Strefy VIP

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Pekao, Bogdanka i Enea generują sygnał sprzedaży akcji (uaktualnione 02.10.2019)
01.10.2019

Jeżeli jutro giełda nie otworzy się na plusie, a wymienione trzy spółki nie powrócą powyżej średniej kroczącej to około południa dokonam ich sprzedaży. 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

2.10.2019 (środa)

Jak pisałem wczoraj, tak dziś wykonuję, czyli z portfela pozbywam się trzech spółek. Oto skład portfela po sprzedaniu Bogdanki, Enea, Pekao:

 

Wydaje się jednak, że na indeksie średnich spółek mamy do czynienia z klasyczną podwójną dywergencją i nadal stawiam większe szanse na odbicie niżeli na długoterminowe kontynuowanie trendu spadkowego:

 

Na indeksie dużych spółek nie wydarzyło się nic czego bym wczoraj nie zapowiadał. Pisałem o fali C i jest. Tak więc dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy na giełdzie nie powinien dziwić, nie czytać boleć, bo boli każda strata nawet ta przepowiedziana :)

 

Reszta spółek które znajdują się powyżej średniej 100 dniowej pozostaje w portfelu i czekam na realizację odbicia w ramach podwójnej dywergencji na mWIG40.

 

 

 

 

1.10.2019 (wtorek)

Korekta na indeksie dużych i średnich spółek trwa. mWIG40 w zasadzie bez komentarza. Tutaj sytuacja jest identyczna jak ta którą opisywałem tydzień temu więc nie będę się powtarzał. Zapraszam do poprzedniej analizy tego indeksu, w której opisałem sytuacje zaznaczone w elipsy.

 

Indeks dużych spółek nadal utrzymuje dywergencję z wskaźnikiem RSI ale jest blisko od zejścia poniżej 2150 co otworzyło by falę C do dalszych spadków w ramach obecnej korekty.

źródło wykresów stooq.pl

 

Jak wspomniałem powyżej, jeżeli jutro indeksy nie otworzą się na plusach i nie dojdzie do wzrostu na spółkach Pekao, Bogdanka oraz Enea, to te spółki sprzedam około południa. Reszta spółek jest powyżej średniej 100 dniowej więc pozostają w portfelu.

 

Jutro około południa dodam tutaj uaktualniony wpis.

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Marcin Kamiński
Marcin Kamiński

Z rynkiem kapitałowym związany od 2008 roku. W 2009 roku osiągnął tytuł magistra rynków inwestycyjnych oraz założył własną firmę pośrednictwa i edukacji finansowej MK.Business.  

 

W serwisie Szkoła Inwestorów publikuje swoje własne zagrania inwestycyjne na rynku akcji, funduszy inwestycyjnych oraz kryptowalut.

 

Jest autorem Kursu zarabiania na funduszach w polisach inwestycyjnych
oraz książki   Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

 

KONTAKT


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

21.10.2019
Rynki w górę, ale nadal mocno nerwowo przez Brexit
16.10.2019
33,5 tysiąca procent zysku do zgarnięcia na kryptowalucie GAME!
15.10.2019
Akcje lekko w górę, jednak bez wyraźnego trendu
14.10.2019
Na rynkach akcji kiepsko. Portfel funduszy nurkuje poniżej wpłaty
09.10.2019
Ponowny zakup 7 kryptowalut
08.10.2019
Trend spadkowy na polskich akcjach trwa już dwa lata (uaktualnione: 9.10.2019)
07.10.2019
Portfel funduszy wraca do punktu zero. Czy mamy sygnały nadchodzącego kryzysu?
02.10.2019
Kryptowaluty ponownie poza portfelem inwestycyjnym
30.09.2019
Światowe rynki akcji czekają na październik
25.09.2019
Kryptowaluty spadają do wartości śmieciowych

Resetowanie hasła