Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Pekao, Bogdanka i Enea generują sygnał sprzedaży akcji (uaktualnione 02.10.2019)
01.10.2019

Jeżeli jutro giełda nie otworzy się na plusie, a wymienione trzy spółki nie powrócą powyżej średniej kroczącej to około południa dokonam ich sprzedaży. 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

2.10.2019 (środa)

Jak pisałem wczoraj, tak dziś wykonuję, czyli z portfela pozbywam się trzech spółek. Oto skład portfela po sprzedaniu Bogdanki, Enea, Pekao:

 

Wydaje się jednak, że na indeksie średnich spółek mamy do czynienia z klasyczną podwójną dywergencją i nadal stawiam większe szanse na odbicie niżeli na długoterminowe kontynuowanie trendu spadkowego:

 

Na indeksie dużych spółek nie wydarzyło się nic czego bym wczoraj nie zapowiadał. Pisałem o fali C i jest. Tak więc dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy na giełdzie nie powinien dziwić, nie czytać boleć, bo boli każda strata nawet ta przepowiedziana :)

 

Reszta spółek które znajdują się powyżej średniej 100 dniowej pozostaje w portfelu i czekam na realizację odbicia w ramach podwójnej dywergencji na mWIG40.

 

 

 

 

1.10.2019 (wtorek)

Korekta na indeksie dużych i średnich spółek trwa. mWIG40 w zasadzie bez komentarza. Tutaj sytuacja jest identyczna jak ta którą opisywałem tydzień temu więc nie będę się powtarzał. Zapraszam do poprzedniej analizy tego indeksu, w której opisałem sytuacje zaznaczone w elipsy.

 

Indeks dużych spółek nadal utrzymuje dywergencję z wskaźnikiem RSI ale jest blisko od zejścia poniżej 2150 co otworzyło by falę C do dalszych spadków w ramach obecnej korekty.

źródło wykresów stooq.pl

 

Jak wspomniałem powyżej, jeżeli jutro indeksy nie otworzą się na plusach i nie dojdzie do wzrostu na spółkach Pekao, Bogdanka oraz Enea, to te spółki sprzedam około południa. Reszta spółek jest powyżej średniej 100 dniowej więc pozostają w portfelu.

 

Jutro około południa dodam tutaj uaktualniony wpis.

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła