Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Pekao, Bogdanka i Enea generują sygnał sprzedaży akcji (uaktualnione 02.10.2019)
01.10.2019

Jeżeli jutro giełda nie otworzy się na plusie, a wymienione trzy spółki nie powrócą powyżej średniej kroczącej to około południa dokonam ich sprzedaży. 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

2.10.2019 (środa)

Jak pisałem wczoraj, tak dziś wykonuję, czyli z portfela pozbywam się trzech spółek. Oto skład portfela po sprzedaniu Bogdanki, Enea, Pekao:

 

Wydaje się jednak, że na indeksie średnich spółek mamy do czynienia z klasyczną podwójną dywergencją i nadal stawiam większe szanse na odbicie niżeli na długoterminowe kontynuowanie trendu spadkowego:

 

Na indeksie dużych spółek nie wydarzyło się nic czego bym wczoraj nie zapowiadał. Pisałem o fali C i jest. Tak więc dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy na giełdzie nie powinien dziwić, nie czytać boleć, bo boli każda strata nawet ta przepowiedziana :)

 

Reszta spółek które znajdują się powyżej średniej 100 dniowej pozostaje w portfelu i czekam na realizację odbicia w ramach podwójnej dywergencji na mWIG40.

 

 

 

 

1.10.2019 (wtorek)

Korekta na indeksie dużych i średnich spółek trwa. mWIG40 w zasadzie bez komentarza. Tutaj sytuacja jest identyczna jak ta którą opisywałem tydzień temu więc nie będę się powtarzał. Zapraszam do poprzedniej analizy tego indeksu, w której opisałem sytuacje zaznaczone w elipsy.

 

Indeks dużych spółek nadal utrzymuje dywergencję z wskaźnikiem RSI ale jest blisko od zejścia poniżej 2150 co otworzyło by falę C do dalszych spadków w ramach obecnej korekty.

źródło wykresów stooq.pl

 

Jak wspomniałem powyżej, jeżeli jutro indeksy nie otworzą się na plusach i nie dojdzie do wzrostu na spółkach Pekao, Bogdanka oraz Enea, to te spółki sprzedam około południa. Reszta spółek jest powyżej średniej 100 dniowej więc pozostają w portfelu.

 

Jutro około południa dodam tutaj uaktualniony wpis.

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

11.12.2019
Nowe minima kryptowalut. Nowe minimum portfela
10.12.2019
WIG20 na trzyletnich minimach, a portfel akcji trzyma się nadal dobrze. Zobacz dlaczego
09.12.2019
Portfel funduszy inwestycyjnych bez polskich funduszy akcji
04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty

Resetowanie hasła