Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Podsumowanie 2018 oraz zapowiedź 2019
09.01.2019

2018 rok to na większości rynków na świecie czas dotkliwych strat. Straty na rynkach akcji mają oczywiste przełożenie na straty w funduszach akcji. Aktywne zarządzanie portfelem z serwisem opifund.pl znacznie ograniczyło ryzyko.

Witajcie, 

Nie ma co ukrywać, że 2018 rok to rok strat. Każdy kto interesuje się rynkiem kapitałowym wie, że spadki były praktycznie wszędzie. Giełdy, fundusze akcyjne, kryptowaluty. Pomimo aktywnego podejścia na każdym z tych rynków na moich portfelach pojawiły się straty. Straty te jednak są dużo mniejsze niżeli inwestowanie Kup i Trzymaj. Do przykładu. Mój portfel kryptowalut w 2018 roku stracił 40%, a kryprowaluty średnio spadły o 90%. Indeks giełdowy mWI40 spadł o 25% a mój portfel doświadczył strat około 5% (w tym roku). Nie inaczej było z portfelem funduszy inwestycyjnych. Średnio rynki akcyjne spadły od 10-30% w 2018 roku. Ja na swoim portfelu funduszy mam stratę około 10%. 

 

Wiem że wielu początkującym i nie znającym się na temacie inwestowania osobom może wydawać się to szalone - "stracił a pisze że jest zadowolony". Otóż mój sukces inwestycyjny w 2018 roku polegał na tym, że dzięki aktywnemu inwestowaniu doprowadziłem do ograniczenia strat co będzie miało bardzo duże znaczenie podczas powrotu trendu wzrostowego na tych rynkach. Kłania się tutaj matematyka a dokładniej mówiąc procenty.

 

Otóż jeżeli kryptowaluty spadły o 90% to odrobienia tej straty, czyli powrotu do poziomu sprzed spadków, potrzeba aż 900% zysku. Ja przy stracie 40% potrzebuję zaledwie 70%. Piszę zaledwie bo jak się ma 70% do 900%? Kryptowaluty już odbijają a ja od 10 grudnia 2018 roku już odrobiłem 31% o czym pisałem w swoich komentarzach. Dlatego gdy z 900% zarobię zaledwie 70, to 830% będzie moim czystym zyskiem gdy inwestorzy metodą Kup i Trzymaj dopiero odrobią swoją stratę.

 

Oczywiście podobnie ma się sytuacja z procentami w przypadku giełdy oraz funduszy inwestycyjnych. Dlatego pomimo strat na portfelach inwestycyjnych pisze o sukcesie, gdyż straty te dzięki średnim kroczącym były ograniczone i przyczyniły się do ochrony pozostałego kapitału.

 

Tymczasem miłego oglądania i słuchania.

 

 

Na dziś to tyle. Dzięki za uwagę i do zobaczenia za miesiąc w kolejnej analizie wideo dotyczącej portfela funduszy inwestycyjnych. Polecam również cotygodniową lekturę moich portfeli i analiz dotyczących giełdy i kryptowalut.

 

Pozdrawiam

Marcin

KONTAKT

Autor książki: Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła