Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
04.08.2020

Dziś ważne zmiany w portfelu akcji po wykonaniu badania momentum, czyli wyznaczaniu spółek o największym potencjale wzrostu.

-------------------------------

Witajcie czytelnicy Szkoły Inwestorów! Zanim przejdziecie do mojej analizy inwestycyjnej, przypominam poniższy tekst i czekam na Wasze odpowiedzi do 15 sierpnia!

Z niektórymi z Was jestem już tutaj prawie 3 lata. Ten czas to ciężka walka z trendem spadkowym zarówno na akcjach, funduszach oraz kryptowalutach. Pomimo to w 2019 roku zakończyłem inwestycje na plusie. W tym roku pomimo koronawirusa bije rekordy portfeli. A co będzie gdy rynki odwrócą się na trend wzrostowy?

Niestety oprócz inwestowania własnych oszczędności w życiu liczy się coś co nazywa się dochód. Dochód zapewnia nam stabilność finansową.

Aktualnie jestem przy dużej życiowej zmianie zawodowej. Jest to podyktowane o niebo lepszymi warunkami dochodu od tych które otrzymywałem dotychczas. Wysokość nowych dochodów ma bezpośrednie połączenie z ilością czasu którą przeznaczę na wykonywanie nowego zajęcia.

Ilość czasu jaki chcemy poświęcać na pracę jest ograniczona, zwłaszcza przy dwójce dzieci które posiadam. Dlatego w najbliższym czasie albo w całości swój zawodowy czas wypełnię nowymi zajęciami, albo część tego czasu pozostawię na dalsze prowadzenie Szkoły Inwestorów.

To czy Szkoła Inwestorów będzie nadal, zależeć będzie tylko od Was. Od tego czy chcecie utrzymać ten serwis i wartości w postaci cotygodniowych analiz portfela funduszy, akcji GPW oraz kryptowalut.

Dalsze utrzymanie serwisu wiązałoby się z abonamentem za dostęp do treści serwisu. Nie wiem jaka by była to miesięczna kwota abonamentu, bo to zależy od ilości chętnych osób do skorzystania z niego.

Dlatego zadaję pytanie, czy jeżeli abonament wynosiłby 20zł miesięcznie to czy Ty skorzystasz z tej oferty?

Czekam na Wasze odpowiedzi na maila bok@szkolainwestorow.pl do dnia 15.08.2020 roku.

O wynikach odpowiedzi oraz o decyzji co do dalszego funkcjonowania Szkoły Inwestorów poinformuję po 15.08.2020 roku.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi mailowe

Marcin

-------------------------------

Aktualna wartość mojego portfela akcji to 103.384,54 zł. Portfel akcji pomimo uciążliwego trendu bocznego radzi sobie bardzo dobrze.

Trend boczny widoczny jest zarówno na średnich jak i dużych spółkach:

Pomimo kłopotów na indeksach pojedyncze spółki radzą sobie doskonale. Dziś dokonałem zmiany w portfelu pod względem metodologii momentu.

Oto wynik mojej analizy:

Ciekawe co przyniesie najbliższy czas. Wszystko wygląda na to że spółki mogą mieć swoje ostatnie 5 minut. Wydaje się że konsekwencje drugiej fali COVID-19 są nieuniknione. Tak więc pamiętajcie być czujni i na bieżąco zmieniać portfel akcji w parciu o powstałe sygnału KUP i SPRZEDAJ.

Marcin

Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.