Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
12.02.2020

Niestety nic dobrego nie można jak zwykle powiedzieć o indeksie dużych spółek. Gdyby nie odpowiedni podział środków pomiędzy spółki duże i średnie, to dziś byłby kiepski wynik portfela, a tak jest nawet bardzo przyjemny. Bo zysk 10% od 15 października uważam za zadowalający.

Moja aktualna wartość portfela akcji wynosi 89.624,12 zł

 

Licząc od 15 października gdy portfel osiągną swój dołek, a jego wartość wynosi 81.300 zł, to od tamtego czasu zyskał on 10%.

 

Największa w tym zasługa spółek z sektora mWIG40 czyli średnich. Od tamtego momentu indeks mWIG40 wzrósł o 14%

 

W tym samym okresie indeks dużych spółek spadł o 1,5%

 

 

Tylko dzięki temu że portfel jest zbudowany ze spółek z mWIG4o oraz WIG20 które wygenerowały sygnał kupna, portfel mógł osiągnąć tak dobry wynik. Gdybym skupił się tylko na dużych spółkach to dziś bolał by mnie "uciekający rynek" na średnich spółkach.

Jak widać, dywersyfikacja zawsze przynosi pozytywne efekty.

 

Oto lista obserwowanych przeze mnie spółek oraz ich aktualne sygnały:

 

Dziś jak widać indeksy znów rosną. Oby tak dalej, bo czym większy zysk, tym więcej pozostanie go w portfelu przy odwróceniu się trendu.

 

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
04.02.2020
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje
28.01.2020
Koronawirus pretekstem do dużej przeceny na rynkach akcji. Mój portfel traci niewiele dzięki dużej dywersyfikacji spółek

Resetowanie hasła