Uczymy zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach
Korzyści rejestracji konta
Zarejestruj konto w naszym serwisie a otrzymasz:
- możliwość zakupu i oglądania kursów wideo
- dostęp do materiałów tylko dla członków Szkoły Inwestorów
- możliwość zakupu dostępu do Strefy VIP

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Portfel funduszy wraca do punktu zero. Czy mamy sygnały nadchodzącego kryzysu?
07.10.2019

Po 9 miesiącach inwestycji niestety portfel funduszy inwestycyjnych zbliżył się do wpłaty początkowej. Zostały trzy miesiące szans zakończenie tego roku na plusie. Oby tylko nie zakończył się na minus.

 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

Aktualna wartość portfela wynosi 100.137zł czyli zysk zaledwie 0,13%, czyli nic. Portfel zbliżył się do wpłaty z początku roku. Nie ma się co dziwić gdy patrzy się na wykresy głównych indeksów świata.

 

Indeks amerykański po dokładnie roku pracy powraca do poziomu początkowego:

 

Widać że od dwóch lat zmaga się on z poziomem 3000 punktów na SP500. Poziom ten to 100% wzrostu od poprzedniego maksimum na poziomie 1500 punktów które w 2007/2008 doprowadziło do wielkiego kryzysu. Czy to przypadek że aktualnie na poziomie 3000 punktów mamy analogiczną sytuację jak ponad dekadę temu?

 

Jeżeli miałby nadejść kolejny wielki kryzys na rynkach finansowych to nawet bym się z tego faktu cieszył. Bo wreszcie określiłby się przynajmniej kierunek. A tak od dwóch lat znów na rynkach panuje trend boczny.  

 

Jednak zastanawia mnie do jakich wartości śmieciowych spadłby polski rynek skoro w ostatnich 10 latach zamiast poruszać się w górę jak rynki światowe my poruszaliśmy się w trendzie spadkowym!

 

Przykre jest to że takie narzędzie jak serwis OPIfund.pl odkryłem dopiero dwa lata temu, czyli pechowo wtedy gdy rynki zagraniczne zakończyły swoje wzrosty i przeszły w trend boczny. Bo pomimo tak silnego narzędzia nie wypracowałem w ostatnich dwóch latach zysków. 

 

Natomiast swoje inwestycje przed odnalezieniem OPI opierałem głównie o rynek polski który nie dość że na dużych spółkach od 10 lat spada w dół zamiast do góry to nawet na małych spółkach porusza się w bok!

 

Oczywistą sprawą jest, że rynki zrobią co będą chciały. Jednak wolałbym aby wreszcie przeszły w konkretny trend spadkowy, wyczyściły obecną trudną sytuację i po roku czy dwóch wróciły do konkretnych wzrostów. Z takim narzędziem jak OPI jestem już gotów na wykorzystanie takiej szansy. Gorszym rozwiązaniem będzie jeżeli rynki nadal będą kisiły się przy szczytach bez konkretnego ruchu w górę czy w dół. Trend boczny może być szkodliwy dla portfela funduszy inwestycyjnych.

 

Inwestowanie to długoterminowy proces i trzeba o tym zawsze pamiętać. Zyski rynków finansowych są udziałem tych którzy są konsekwentni i zdyscyplinowani. Ci którzy się poddają zawsze robią to w momentach przeciw-faz czyli znudzeni brakiem zysków rezygnują, a wtedy pechowo rynki ruszają i na odwrót, w momentach szczytów na rynkach wracają do interesowania się nimi. Dzięki systemowi OPI taki scenariusz ominie każdego, kto będzie konsekwentnie i cierpliwie czekał na odpowiednią koniunkturę na rynkach finansowych, a jak będę jednym z nich co udowodnię na tym blogu ;)

 

Pozdrawiam

 

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Marcin Kamiński
Marcin Kamiński

Z rynkiem kapitałowym związany od 2008 roku. W 2009 roku osiągnął tytuł magistra rynków inwestycyjnych oraz założył własną firmę pośrednictwa i edukacji finansowej MK.Business.  

 

W serwisie Szkoła Inwestorów publikuje swoje własne zagrania inwestycyjne na rynku akcji, funduszy inwestycyjnych oraz kryptowalut.

 

Jest autorem Kursu zarabiania na funduszach w polisach inwestycyjnych
oraz książki   Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

 

KONTAKT


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

21.10.2019
Rynki w górę, ale nadal mocno nerwowo przez Brexit
16.10.2019
33,5 tysiąca procent zysku do zgarnięcia na kryptowalucie GAME!
15.10.2019
Akcje lekko w górę, jednak bez wyraźnego trendu
14.10.2019
Na rynkach akcji kiepsko. Portfel funduszy nurkuje poniżej wpłaty
09.10.2019
Ponowny zakup 7 kryptowalut
08.10.2019
Trend spadkowy na polskich akcjach trwa już dwa lata (uaktualnione: 9.10.2019)
02.10.2019
Kryptowaluty ponownie poza portfelem inwestycyjnym
01.10.2019
Pekao, Bogdanka i Enea generują sygnał sprzedaży akcji (uaktualnione 02.10.2019)
30.09.2019
Światowe rynki akcji czekają na październik
25.09.2019
Kryptowaluty spadają do wartości śmieciowych

Resetowanie hasła