Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Portfel funduszy wraca do punktu zero. Czy mamy sygnały nadchodzącego kryzysu?
07.10.2019

Po 9 miesiącach inwestycji niestety portfel funduszy inwestycyjnych zbliżył się do wpłaty początkowej. Zostały trzy miesiące szans zakończenie tego roku na plusie. Oby tylko nie zakończył się na minus.

 

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

Aktualna wartość portfela wynosi 100.137zł czyli zysk zaledwie 0,13%, czyli nic. Portfel zbliżył się do wpłaty z początku roku. Nie ma się co dziwić gdy patrzy się na wykresy głównych indeksów świata.

 

Indeks amerykański po dokładnie roku pracy powraca do poziomu początkowego:

 

Widać że od dwóch lat zmaga się on z poziomem 3000 punktów na SP500. Poziom ten to 100% wzrostu od poprzedniego maksimum na poziomie 1500 punktów które w 2007/2008 doprowadziło do wielkiego kryzysu. Czy to przypadek że aktualnie na poziomie 3000 punktów mamy analogiczną sytuację jak ponad dekadę temu?

 

Jeżeli miałby nadejść kolejny wielki kryzys na rynkach finansowych to nawet bym się z tego faktu cieszył. Bo wreszcie określiłby się przynajmniej kierunek. A tak od dwóch lat znów na rynkach panuje trend boczny.  

 

Jednak zastanawia mnie do jakich wartości śmieciowych spadłby polski rynek skoro w ostatnich 10 latach zamiast poruszać się w górę jak rynki światowe my poruszaliśmy się w trendzie spadkowym!

 

Przykre jest to że takie narzędzie jak serwis OPIfund.pl odkryłem dopiero dwa lata temu, czyli pechowo wtedy gdy rynki zagraniczne zakończyły swoje wzrosty i przeszły w trend boczny. Bo pomimo tak silnego narzędzia nie wypracowałem w ostatnich dwóch latach zysków. 

 

Natomiast swoje inwestycje przed odnalezieniem OPI opierałem głównie o rynek polski który nie dość że na dużych spółkach od 10 lat spada w dół zamiast do góry to nawet na małych spółkach porusza się w bok!

 

Oczywistą sprawą jest, że rynki zrobią co będą chciały. Jednak wolałbym aby wreszcie przeszły w konkretny trend spadkowy, wyczyściły obecną trudną sytuację i po roku czy dwóch wróciły do konkretnych wzrostów. Z takim narzędziem jak OPI jestem już gotów na wykorzystanie takiej szansy. Gorszym rozwiązaniem będzie jeżeli rynki nadal będą kisiły się przy szczytach bez konkretnego ruchu w górę czy w dół. Trend boczny może być szkodliwy dla portfela funduszy inwestycyjnych.

 

Inwestowanie to długoterminowy proces i trzeba o tym zawsze pamiętać. Zyski rynków finansowych są udziałem tych którzy są konsekwentni i zdyscyplinowani. Ci którzy się poddają zawsze robią to w momentach przeciw-faz czyli znudzeni brakiem zysków rezygnują, a wtedy pechowo rynki ruszają i na odwrót, w momentach szczytów na rynkach wracają do interesowania się nimi. Dzięki systemowi OPI taki scenariusz ominie każdego, kto będzie konsekwentnie i cierpliwie czekał na odpowiednią koniunkturę na rynkach finansowych, a jak będę jednym z nich co udowodnię na tym blogu ;)

 

Pozdrawiam

 

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła