Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Rynki akcji w zadziwiająco dobrej formie. Fundusze akcji wracają do portfeli
14.04.2020

"Dziwny jest ten świat" Jeszcze miesiąc temu gdy koronawirus rozpędzał się w europie, rynki akcji spadały tak jakby świat miał się skończyć. Dziś gdy pandemia nadal przybiera na sile rynki zamiast spadać rosną. 

 

Próba znalezienia odpowiedzi na powyższe fakty przy tak dużym szumie informacyjnym jaki posiadamy jest wręcz niemożliwa. Jednak na nasze szczęście Analiza Techniczna nie słucha informacji, tylko podaje sygnały na reakcje inwestorów wynikające z tych informacji. 

 

 

Wiemy że tydzień temu powstały sygnały do zakupów wielu funduszy akcyjnych. Jest to podyktowane wzrostami od dna jakie odbywają się na wszystkich światowych rynkach. Oto wykres indeksu WIG20 obrazujący jak powoli wracamy do "normalności":

 

 

Mały problem z powyższym jest taki, że przy słabych rynkach, czyli przy słabym zaufaniu inwestorów do obecnej sytuacji, wystarczy jedna niepozytywna informacja rynkowa która spowoduje że możemy zobaczyć nowe dno na wykresach a co za tym idzie nowe minimum rachunków inwestycyjnych.

 

Tak się dzieje przy trendzie spadkowym. Z jakim mamy dziś do czynienia nie wiem. Za szybko wyciągać wnioski. 

O niebezpieczeństwie powrotu rynków na dno wspominałem w poprzedniej analizie dla Funduszy Inwestycyjnych w nagraniu wideo tutaj.

 

 

Na tą chwilę jednak rynki radzą sobie dość dobrze. Złoto które mam w portfelu zdobywa nowe szczyty:

 

 

Oraz rynki akcji budzą się dziś w dobrych nastrojach:

 

 

 

Na tą chwilę nie widać tego pozytywnego efektu na moim rachunku, ponieważ zmiana portfela nastąpiła w poprzednim tygodniu a z uwagi na święta był on krótki więc ten tydzień na rachunku pokaże efekt zmiany funduszy.

 

Wartość mojego portfela wynosi obecnie 98.209,62 zł

 

 

 

Na dziś dzień nie wiele więcej da się powiedzieć o obecnej sytuacji. Trzeba poczekać na dalszy bieg wydarzeń.

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.06.2020
Opór, opór i jeszcze raz opór. Bitcoin walczy z poziomem 10000 $. Od tego zależy dalszy ruch na kryptowalutach
03.06.2020
Indeks małych spółek wśród "ozdrowieńców" koronawirusa
01.06.2020
Masowe protesty, wirus i prawie 40 mln bezrobotnych w USA, jednak indeksy nadal w górę
28.05.2020
Czy opór 10.000 dolarów dla Bitcoina drugi raz okaże się nie do pokonania
26.05.2020
Spółka Ten Square Games zarobiła 182 procent w 2,5 miesiąca! WIG20 wybija opór, akcje w górę
25.05.2020
105 000 zł na rachunku przekroczone, czyli jest odrobiony 2019 rok, teraz kolej na 2020
21.05.2020
Nowe kryptowaluty dodane do obserwacji i docelowych zakupów
20.05.2020
Niby dobrze, a nadal pod oporem. WIG20 i mWIG40 walczą o nowe szczyty
18.05.2020
Tak wyglądają światowe giełdy po pierwszej fali pandemii COVID-19
13.05.2020
Coraz więcej kryptowalut z sygnałem sprzedaj. Ostrożnie z przetrzymywaniem pozycji

Resetowanie hasła