Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Rynki akcji w zadziwiająco dobrej formie. Fundusze akcji wracają do portfeli
14.04.2020

"Dziwny jest ten świat" Jeszcze miesiąc temu gdy koronawirus rozpędzał się w europie, rynki akcji spadały tak jakby świat miał się skończyć. Dziś gdy pandemia nadal przybiera na sile rynki zamiast spadać rosną. 

 

Próba znalezienia odpowiedzi na powyższe fakty przy tak dużym szumie informacyjnym jaki posiadamy jest wręcz niemożliwa. Jednak na nasze szczęście Analiza Techniczna nie słucha informacji, tylko podaje sygnały na reakcje inwestorów wynikające z tych informacji. 

 

 

Wiemy że tydzień temu powstały sygnały do zakupów wielu funduszy akcyjnych. Jest to podyktowane wzrostami od dna jakie odbywają się na wszystkich światowych rynkach. Oto wykres indeksu WIG20 obrazujący jak powoli wracamy do "normalności":

 

 

Mały problem z powyższym jest taki, że przy słabych rynkach, czyli przy słabym zaufaniu inwestorów do obecnej sytuacji, wystarczy jedna niepozytywna informacja rynkowa która spowoduje że możemy zobaczyć nowe dno na wykresach a co za tym idzie nowe minimum rachunków inwestycyjnych.

 

Tak się dzieje przy trendzie spadkowym. Z jakim mamy dziś do czynienia nie wiem. Za szybko wyciągać wnioski. 

O niebezpieczeństwie powrotu rynków na dno wspominałem w poprzedniej analizie dla Funduszy Inwestycyjnych w nagraniu wideo tutaj.

 

 

Na tą chwilę jednak rynki radzą sobie dość dobrze. Złoto które mam w portfelu zdobywa nowe szczyty:

 

 

Oraz rynki akcji budzą się dziś w dobrych nastrojach:

 

 

 

Na tą chwilę nie widać tego pozytywnego efektu na moim rachunku, ponieważ zmiana portfela nastąpiła w poprzednim tygodniu a z uwagi na święta był on krótki więc ten tydzień na rachunku pokaże efekt zmiany funduszy.

 

Wartość mojego portfela wynosi obecnie 98.209,62 zł

 

 

 

Na dziś dzień nie wiele więcej da się powiedzieć o obecnej sytuacji. Trzeba poczekać na dalszy bieg wydarzeń.

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła