Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
10.08.2020

Dziś bardzo duże zmiany w portfelu funduszy inwestycyjnych.

-------------------------------

Witajcie czytelnicy Szkoły Inwestorów! Zanim przejdziecie do mojej analizy inwestycyjnej, przypominam poniższy tekst i czekam na Wasze odpowiedzi do 15 sierpnia!

 

Z niektórymi z Was jestem już tutaj prawie 3 lata. Ten czas to ciężka walka z trendem spadkowym zarówno na akcjach, funduszach oraz kryptowalutach. Pomimo to w 2019 roku zakończyłem inwestycje na plusie. W tym roku pomimo koronawirusa bije rekordy portfeli. A co będzie gdy rynki odwrócą się na trend wzrostowy?

 

Niestety oprócz inwestowania własnych oszczędności w życiu liczy się coś co nazywa się dochód. Dochód zapewnia nam stabilność finansową.

 

Aktualnie jestem przy dużej życiowej zmianie zawodowej. Jest to podyktowane o niebo lepszymi warunkami dochodu od tych które otrzymywałem dotychczas. Wysokość nowych dochodów ma bezpośrednie połączenie z ilością czasu którą przeznaczę na wykonywanie nowego zajęcia.

 

Ilość czasu jaki chcemy poświęcać na pracę jest ograniczona, zwłaszcza przy dwójce dzieci które posiadam. Dlatego w najbliższym czasie albo w całości swój zawodowy czas wypełnię nowymi zajęciami, albo część tego czasu pozostawię na dalsze prowadzenie Szkoły Inwestorów.

 

To czy Szkoła Inwestorów będzie nadal, zależeć będzie tylko od Was. Od tego czy chcecie utrzymać ten serwis i wartości w postaci cotygodniowych analiz portfela funduszy, akcji GPW oraz kryptowalut. 

Dalsze utrzymanie serwisu wiązałoby się z abonamentem za dostęp do treści serwisu. Nie wiem jaka by była to miesięczna kwota abonamentu, bo to zależy od ilości chętnych osób do skorzystania z niego.

 

Dlatego zadaję pytanie, czy jeżeli abonament wynosiłby 20zł miesięcznie to czy Ty skorzystasz z tej oferty?

 

Czekam na Wasze odpowiedzi na maila bok@szkolainwestorow.pl do dnia 15.08.2020 roku.

 

O wynikach odpowiedzi oraz o decyzji co do dalszego funkcjonowania Szkoły Inwestorów poinformuję po 15.08.2020 roku.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi mailowe

Marcin 

-------------------------------

 

Aktualna wartość mojego portfela funduszy inwestycyjnych to 112.770,02 zł, czyli wzrósł aż o 2% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Jednak dziś czeka mnie bardzo ważna i uzasadniona zmiana całego portfela:

 

 

 

Zmiany dziś bardzo poważne, bo aż 50% portfela modelowego z opifund.pl wskazuje na udział funduszy gwarantowanych a drugie pozostaje w funduszach akcji. W pełni się zgadzam z taką strategią gdyż obserwowane na wielu rynkach od kilku tygodni powstające dywergencje z wskaźnikiem RSI sugerują, że wzrosty rynkowe zbliżają się do lokalnych szczytów. 

 

 

 

Dywergencje mają 80% skuteczności w podawaniu sygnałów rynkowych. Aktualnie tworzą si tak zwane podwójne dywergencje, to przeważnie końcowy etap wzrostów rynkowych. Po nim przeważnie nastepuje korekta. Czy tylko korekta czy coś poważniejszego to zbyt trudne pytanie na ten moment. Warto jednak być bardzo czujnym.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej
09.07.2020
Dużo sygnałów KUP na rynku kryptowalut. Czy przed nami nowa fala dużych zysków

Resetowanie hasła