Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Rynki giełdowe, a potencjał wzrostu funduszy inwestycyjnych
08.10.2018

Wzrosty lub spadki funduszy inwestycyjnych akcyjnych są uzależnione od sytuacji na światowych giełdach. Sprawdźmy jak dziś ma się sytuacja na najważniejszych indeksach giełdowych.

Na indeksie dużych spółek w Polsce widzimy że pomimo chwilowego odbicia znów pojawia się możliwość odwrócenia trendu na spadkowy. Pierwszym sygnałem który zapewne doprowadzi też do wygenerowania sygnału sprzedaży na średnich kroczących będzie przełamanie linii wsparcia. Szanse na duże wzrosty nadal są, jeżeli nie dojdzie do przełamania drugiego wsparcia. Wtedy indeks otworzyłby się na nowe minima, ale prawdopodobnie nas już tam wtedy nie będzie bo średnie kroczące skutecznie nas przed tym ochronią.

Źródło wykresu: stooq.pl

 

Dzisiejsze spadki na polskiej giełdzie dziwić nie powinny tych którzy już rano widzieli jaka sytuacja była w Chinach. Tam indeks spadł 3,8%. Na tą chwilę nie wygląda to jednak źle, a raczej jak typowy "straszak" na odgonienie zainteresowanych kupnem funduszy. 

Świadczą o tym:

- idealne odwrócenie trendu pod linią trendu spadkowego (1)

- trzymająca się dywergencja na wzrost (2,3)

Źródło wykresu: stooq.pl

 

Oczywiście najważniejszy indeks na który warto zwrócić uwagę to SP500 z USA.

Tutaj widzimy że korekta ciągłego wzrostu wręcz była oczekiwana. Więc aktualne bardziej czerwone dni nie powinny być zaskoczeniem. 

 

Źródło wykresu: stooq.pl

 

Na tą chwilę nie ma co wielce prorokować. Jeżeli indeksy nadal pójdą w górę a korekta będzie chwilowa, to średnie kroczące utrzymają nas w funduszach akcji i będą zyski.

Jeżeli dojdzie do większych i długotrwałych przecen na akcjach, to średnie nas wyrzucą z funduszy i trzeba będzie się wycofać.

Oczywistą sprawą jest, że czym później zaczęło się stosować średnie tym większe prawdopodobieństwo zakończenia całej akcji ze stratą, a czym szybciej słuchało się srednich i było się konsekwentnym tym większe szanse na zakończenie z zyskiem. 

Proces działania i jego efekty są tutaj bardzo proste.

 

Podsumowując. 

Działając zgodnie z sygnałami średnich zawsze istnieje możliwość chwilowych strat, jednak w całym procesie chodzi o uniknięcie dużych strat oraz o zmniejszenie ryzyka poprzez odpowiednią dywersyfikację w wiele funduszy akcyjnych z sygnałem Kup.

 

Na dziś to tyle. Dzięki za uwagę i do zobaczenia za tydzień.

Pozdrawiam

Marcin

KONTAKT

Autor książki: Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

--------------------------------------------------

 

OPIS STOSOWANEJ STRATEGII INWESTYCYJNEJ:

Sposobów inwestowania i zarabiania na rynku akcji jest wiele. Ja wybrałem metodologię wyznaczania trendu dzięki analizie technicznej oraz metodologię momentum w celu wyboru najlepszych akcji z analizowanego indeksu.

 

1034% w 13 lat!

Historycznie inwestowanie w akcje z zastosoaniem strategii trendu oraz momentum na indeksie mWIG40 dało wynik 1034%. Był to wynik najwyższy, gdyż zastosowanie tylko metodologii trendu dało wynik 717%, a metodologia Kup i Trzymaj zaledwie 268%. (w żadnym z przypadków nie jest uwzględniony koszt transakcyjny).

 

15 minut tygodniowo!

Moim główym zajęciem w życiu nie jest bycie inwestorem giełdowym, dlatego wybrałem strategie które zabierają mi 15 minut tygodniowo, a historycznie przyniosły 79,5% średniorocznego zysku. Warto je znać oraz stosować dla swoich giełdowych inwestycji.

Każdy kto chce rozpocząć skuteczne inwestowanie na giełdzie powinien poznać założenia tych prostych strategii inwestycyjnych.

 

Wiedza dla Ciebie.

Zainteresowanych poznaniem powyższych strategii oraz skutecznym ich zastosowaniem zapraszam do szkoleń indywidualnych lub grupowych.

Zapytania odnośnie szkoleń proszę pisać poniżej w formularzu kontaktowym:
KONTAKT

Pozdrawiam

Marcin


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła