Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Rynki w górę, ale nadal mocno nerwowo przez Brexit
21.10.2019

Przeciąganie liny na linii Bruksela Londyn trwa. Jednak na tą chwilę nie sprawia to większego problemu rynkom akcji. Obawiam się jednak iż obecne wzrosty są wysoce ryzykowne, dlatego bardzo ważna jest czujność.

 

Takiej stagnacji i niepewności na rynkach nie pamiętam dawno. Już drugi rok z rzędu większość wiodących rynków świata porusza się w trendzie bocznym. Trend ten nabiera na sile tworząc coraz to węższe kanały cenowe. Jest to jeden z trudniejszych momentów rynkowych. Takie zachowanie się rynków ma bardzo niekorzystny wpływ na wyniki inwestycyjne funduszy oraz strategii OPI FUND.

 

Dziś na indeksie dużych spółek widzimy wyraźne odbicie:

 

I to właśnie duże spółki mają aktualnie najsilniejsze odbicie w Polsce. Pozostałe indeksy małych i średnich spółek już idą zdecydowanie słabiej, czyli ogólnie nie można mówić o powrocie do trendu wzrostowego na całym rynku akcji:

 

Pomimo tego iż wydaje się nam że duże spółki w Polsce wracają do trendu wzrostowego, to tak naprawdę wydaje się iż tylko odrabiają to co mają do odrobienia wykorzystują po prostu okazję. Strata polskiej giełdy w porównaniu do USA czy Niemiec nawet na przestrzeni ostatniego półrocza znów wygląda kiepsko:

 

Polska może kontynuować trend wzrostowy dopóki na rynku amerykańskim trwa trend boczny, a ten na poziomie 3000 punktów znajduje się już od lipca:

 

Co wynika z powyższego?

Tyle że trwa konsolidacja. 

Konsolidacja która męczy inwestorów już drugi rok. Lepiej zawsze wyraźny trend czy to w górę czy to w dół, ale trend. Ruch boczny to udręka.

 

Coś słyszałem że do końca października z tym Brexitem ma się wydarzyć coś ważnego. Więc wydaje się że końcówka października ruszy rynki albo w dół albo w gorę. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko że dziś wejdziemy w fundusze akcji a z końcem października polecą w dół. Ale jak mówią "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana".

 

Dlatego też nie mam zamiaru omijać żadnych sygnałów powstałych dzięki systemowi OPI.

 

Moja aktualna wartość portfela wynosi minus 1%

 

Pozdrawiam

 

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła