Uczymy zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach
Korzyści rejestracji konta
Zarejestruj konto w naszym serwisie a otrzymasz:
- możliwość zakupu i oglądania kursów wideo
- dostęp do materiałów tylko dla członków Szkoły Inwestorów
- możliwość zakupu dostępu do Strefy VIP

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Rynki w górę, ale nadal mocno nerwowo przez Brexit
21.10.2019

Przeciąganie liny na linii Bruksela Londyn trwa. Jednak na tą chwilę nie sprawia to większego problemu rynkom akcji. Obawiam się jednak iż obecne wzrosty są wysoce ryzykowne, dlatego bardzo ważna jest czujność.

 

Takiej stagnacji i niepewności na rynkach nie pamiętam dawno. Już drugi rok z rzędu większość wiodących rynków świata porusza się w trendzie bocznym. Trend ten nabiera na sile tworząc coraz to węższe kanały cenowe. Jest to jeden z trudniejszych momentów rynkowych. Takie zachowanie się rynków ma bardzo niekorzystny wpływ na wyniki inwestycyjne funduszy oraz strategii OPI FUND.

 

Dziś na indeksie dużych spółek widzimy wyraźne odbicie:

 

I to właśnie duże spółki mają aktualnie najsilniejsze odbicie w Polsce. Pozostałe indeksy małych i średnich spółek już idą zdecydowanie słabiej, czyli ogólnie nie można mówić o powrocie do trendu wzrostowego na całym rynku akcji:

 

Pomimo tego iż wydaje się nam że duże spółki w Polsce wracają do trendu wzrostowego, to tak naprawdę wydaje się iż tylko odrabiają to co mają do odrobienia wykorzystują po prostu okazję. Strata polskiej giełdy w porównaniu do USA czy Niemiec nawet na przestrzeni ostatniego półrocza znów wygląda kiepsko:

 

Polska może kontynuować trend wzrostowy dopóki na rynku amerykańskim trwa trend boczny, a ten na poziomie 3000 punktów znajduje się już od lipca:

 

Co wynika z powyższego?

Tyle że trwa konsolidacja. 

Konsolidacja która męczy inwestorów już drugi rok. Lepiej zawsze wyraźny trend czy to w górę czy to w dół, ale trend. Ruch boczny to udręka.

 

Coś słyszałem że do końca października z tym Brexitem ma się wydarzyć coś ważnego. Więc wydaje się że końcówka października ruszy rynki albo w dół albo w gorę. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko że dziś wejdziemy w fundusze akcji a z końcem października polecą w dół. Ale jak mówią "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana".

 

Dlatego też nie mam zamiaru omijać żadnych sygnałów powstałych dzięki systemowi OPI.

 

Moja aktualna wartość portfela wynosi minus 1%

 

Pozdrawiam

 

 


Marcin Kamiński
Marcin Kamiński

Z rynkiem kapitałowym związany od 2008 roku. W 2009 roku osiągnął tytuł magistra rynków inwestycyjnych oraz założył własną firmę pośrednictwa i edukacji finansowej MK.Business.  

 

W serwisie Szkoła Inwestorów publikuje swoje własne zagrania inwestycyjne na rynku akcji, funduszy inwestycyjnych oraz kryptowalut.

 

Jest autorem Kursu zarabiania na funduszach w polisach inwestycyjnych
oraz książki   Osiągnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób

 

KONTAKT


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
06.11.2019
Portfel kryptowalut zyskuje 6,5% w tydzień. Duże szanse na dalsze wzrosty
05.11.2019
Portfel akcji pnie się w górę. 20 procent zysku na JSW zaledwie w dwa dni
04.11.2019
Wzrosty w funduszach akcji. Nowe historyczne maksima w USA
31.10.2019
Na kryptowalutach wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzrostów
29.10.2019
Duże spółki nadal w górę. Portfel akcji kolejny tydzień na plusie
27.10.2019
Ameryka na historycznych szczytach. Czy będzie kontynuacja wzrostów na światowych rynkach

Resetowanie hasła