Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Światowe rynki akcji czekają na październik
30.09.2019

Drugi tydzień z rzędu mój portfel funduszy inwestycyjnych pomimo całkowitego zaangażowania w fundusze akcji nie wykazuje żadnych zmian wartości. Udowadnia to jak bardzo rynki czekają na wynik ważnych wydarzeń w październiku.

-------------------------------------------

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapisz się na newsletter TUTAJ i otrzymuj powiadomienia o nowych analizach na Twój email

Dołącz również do Szkoły Inwestorów na Facebooku https://www.facebook.com/SzkolaInwestorow/

-------------------------------------------

 

Moja dzisiejsza analiza rynków jest wręcz zbędna. Od poprzedniego tygodnia nie zmieniło się prawie nic. 

Wartość portfela lekko sadła z 102.698 zł na 102.398 zł czyli spadek o 0,3%

 

Amerykański indeks nadal nie zdobył nowego szczytu. W poprzednim tygodniu doznał lekkich spadków i nadal jest blisko historycznych maksimów.

 

Polski indeks średnich spółek pozostał prawie na niezmienionej wartości w porównaniu do poprzedniego tygodnia.

 

Duże spółki natomiast lekko wzrastały.

 

Dobrze że w portfelu aktualnie nie ma złota, ponieważ poprzedni tydzień dla tego waloru był kiepski, a co gorsza istnieje tutaj duże ryzyko kontynuacji spadków. 

 

Rzadko zdarza się, aby rynki były w takim oczekiwaniu. Na chwilę obecną zarówno na rynkach akcji jak i złota można powiedzieć że zarówno scenariusz wzrostowy oraz spadkowy mają po tyle samo szans. Rynki pozostawiły sobie wybór do samego końca.

 

Przypominam , że w październiku ważą się losy "twardego brexitu" oraz zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce. Obydwa wydarzenia mają ogromne znaczenie dla polskiego rynku. Dla rynku światowego oczywiście najważniejsze to losy ewentualnego odłączenia się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

 

Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na dalszy bieg wydarzeń oraz reagować zgodnie z powstałymi sygnałami średnich kroczących w portfelu modelowym opifund.pl

Pozdrawiam

Przypominam o najbliższym zjeździe inwestorów w fundusze inwestycyjne, który odbędzie się 21 listopada 2019 roku. Szczegóły TUTAJ


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

11.12.2019
Nowe minima kryptowalut. Nowe minimum portfela
10.12.2019
WIG20 na trzyletnich minimach, a portfel akcji trzyma się nadal dobrze. Zobacz dlaczego
09.12.2019
Portfel funduszy inwestycyjnych bez polskich funduszy akcji
04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty

Resetowanie hasła