Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
25.11.2019

Pomimo tego że indeks SP500 jest na historycznych szczytach wartość portfela funduszy pozostaje od kilku tygodniu wręcz bez zmian. Obawiam się korekty, którą na tą chwilę podpowiadają układy na głównych indeksach świata.

Od poprzedniego tygodnia na portfelu funduszy inwestycyjnych mam kosmetyczny wzrost. Wartość polisy wzrosła z 102.144 zł do 102.297 zł:

 

Wartość portfela powinna zarówno cieszyć, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że polskie fundusze ciążą w portfelu a korekta na polskim rynku była dość spora w poprzednim tygodniu, to mimo wszystko portfel nawet lekko wzrósł a nie stracił. Utrzymanie swojej wartości zawdzięcza pozostałym rynkom które lekko wzrastały.

 

POLSKA duże spółki:

Jak widzimy poniżej poprzedni tydzień to spadki, a dziś tydzień rozpoczyna się wzrostami. Oby to tylko nie był wzrost jako fala B, bo wtedy dalsze spadki przed portfelem.

 

 

POLSKA średnie spółki:

Niestety na średnich spółkach też doczekaliśmy się korekty. Była szybka i dotkliwa. Spadki indeksu po 1,5% na dzień były/są dotkliwe do portfela:

 

AMERYKA SP500

Ameryka na historycznych szczytach. Pytanie ile w tym szans a ile zagrożenia. Z pewnością korekta tu wisi w powietrzu. Pytanie czy przerodzi się ona w coś poważnego i co na to słabsze rynki jak polska. Niestety dużo pytań, a mało odpowiedzi. 

 

Na tą chwilę mój portfel funduszy pozostaje bez zmian. Algorytm OPI nadal utrzymuje pełne zaangażowanie w fundusze akcji, tak więc jest mocno agresywnie. Szkoda że ostatnie wzrosty na rynkach przyniosły wzrost portfela zaledwie o 3,3% ale lepsze to niż nic. 

Pozostaje czekać na dalszy bieg wydarzeń.

 

Pozdrawiam

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
02.12.2019
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
06.11.2019
Portfel kryptowalut zyskuje 6,5% w tydzień. Duże szanse na dalsze wzrosty

Resetowanie hasła