Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel akcji
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
04.02.2020

Indeks dużych spółek wrócił do minimów przy których kręci się od połowy 2018 roku. Ten indeks jest chyba najsłabszy na świecie. Dziwna sprawa. Ale tak raczej nie będzie już zawsze, więc trzeba być czujnym.

Dziś indeks dużych spółek ma ładne odbicie, sesję kończy z wynikiem 1,63% wzrostu. 

Aktualne odbicie na indeksie jest dość naturalne po tym jak zszedł on w okolice swoich dwuletnich minimów do których co jakiś czas wraca:

 

Wersje są jak zawsze dwie. Albo przebija on minima i idzie w kierunku południowym bez większych hamulców, albo należy spodziewać się wzrostów, bo zazwyczaj od tych poziomów one następowały.

 

Ja na ten moment mam nadal sporo spółek z indeksu WIG20, bo aż 7. Jednak dominują spółki średnie które radzą sobie jak do tej pory znacznie lepiej. Spółek z indeksu mWIG40 mam aktualnie aż 25.

Oto skan mojego konta maklerskiego:

 

Sygnały co do spółek wygenerowane dzięki średniej 100 dniowej wyglądają następująco:

 

Wartość mojego konta maklerskiego wczoraj wynosiła 87.773 czyli jak widać powyżej na portfelu był wzrost. Dzisiaj na początku sesji giełdowej wynosiła lekko mniej bo 87.758 zł, ale po dzisiejszej sesji będzie znacznie lepiej bo zarówno indeks średnich jak i dużych spółek wzrósł powyżej 1%.

 

Ja ciągle liczę na to że na dużych spółkach dobry moment dopiero przed nami. Mając na uwadze, że od lat jesteśmy najgorszym indeksem w Europie, zakładam że prędzej czy później będziemy gonić Europę. Jak zawsze zyski będą należały do tych, którzy będą konsekwentnie czekać i stosować strategie inwestycyjne.

 

Źródło wykresów oraz danych: stooq.pl

 

Dzięki za uwagę i do zobaczenia jutro na komentarzu z kryptowalut

Pozdrawiam

Marcin

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
12.02.2020
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje
28.01.2020
Koronawirus pretekstem do dużej przeceny na rynkach akcji. Mój portfel traci niewiele dzięki dużej dywersyfikacji spółek

Resetowanie hasła