Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Wyżej nie będzie. Oto dlaczego mój portfel funduszy inwestycyjnych zatrzyma wzrosty
27.01.2020

Wzrost portfela funduszy inwestycyjnych trwa już dobre dwa miesiące w tym czasie przyniósł zysk lekko powyżej 7,5%. Jednak cotygodniowy wzrost dobiega końca.

Aktualna wartość mojego portfela funduszy inwestycyjnych w firmie Vienna Life, który prezentuję poniżej, wynosi 107.597,81 zł, czyli od początku inwestycji (styczeń 2019) osiągnąłem do dziś 7,6% zysku. 

 

To najwyższy dotychczas wynik jaki osiągnęła ta polisa inwestycyjna. Wyżej jednak nie będzie, a przynajmniej nie w następnym tygodniu. 

 

Miło było patrzeć jak od dwóch miesięcy, tydzień w tydzień, mój portfel funduszy zyskiwał na wartości. Jednak jak można się było spodziewać jakaś korekta ciągłego ruchu wzrostowego musiała nadejść. 

 

 
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco. Dołącz do newslettera i od razu otrzymuj informacje o nowej analizie w Szkole Inwestorów.
 

 

Najmocniej, jak to bywa zazwyczaj, przy korekcie tracą najwięcej słabe rynki.

W chińskim indeksie SHC mamy dziś spadek prawie 3%. A cały indeks dotarł do średniej 100 dniowej. 

Ogólnie rynek chiński jest bardzo słaby już od kilku lat. Jak widać powyżej od dwóch lat jest tam naprzemiennie trend spadkowy z bocznym, co sprzyja raczej doświadczaniu strat niż zysków dzięki temu rynkowi.

 

Podobna sytuacja jest na polskim rynku wśród największych spółek. WIG20 również w korekcie traci sporo, a do tego zszedł już poniżej średniej kroczącej 100 dniowej.

 

Na tą chwilę najmniej widoczna korekta jest na najsilniejszym rynku świata czyli w USA. Indeks SP500 jest bardzo wysoko powyżej średniej kroczącej 100 dniowej, co daje mu sporo miejsca na "bezpieczną" korektę:

 

Do gry wraca rynek złota. 

 

Jednak jeden rynek złota, w przypadku dłuższej korekty na rynku akcji, raczej nie zdoła utrzymać aktualnej wartości portfela i w najbliższym czasie spodziewam się spadku jego wartości.

 

Nie przesądzam o dalszym kierunku rynków. Na wskaźnikach RSI nie widzę czytelnych sygnałów mówiących o zakończeniu wzrostów na akcjach. Dlatego na tą chwilę spodziewam się raczej korekty niżeli odwrócenia trendu na spadkowy. Wydaje mi się że w USA będą stawali na głowie aby przed wyborami prezydenckimi rynek wzrastał, a z tego skorzystają również inne rynki. A jak będzie to się okaże.

 

Mój portfel funduszy inwestycyjnych jest oczywiście w pełni zgodny z portfelem modelowym z opifund.pl

 
NAJBLIŻSZE SZKOLENIA
Zobacz TUTAJ daty najbliższych szkoleń z inwestowania na giełdzie, w funduszach i kryptowalutach.
 

 

Dzięki za uwagę 

Pozdrawiam

Marcin


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

20.02.2020
Spadki na kryptowalutach. Dwie wylatują z portfela, ale nadal jest 60 procent zysku
18.02.2020
Portfel akcji GPW zyskuje już 11 procent zaledwie w 4 miesiące. Hossa na średnich i małych spółkach trwa
17.02.2020
Portfel funduszy inwestycyjnych zyskuje już 10,1 procenta, a WIG20 nadal "śpi"
13.02.2020
96,5 procent zysku portfela kryptowalut zaledwie w 41 dni. To może być ciekawy rok
12.02.2020
Portfel akcji zyskuje już 10 procent. Hossa na średnich spółkach trwa
10.02.2020
8,6 procenta zysku. To nowy rekord portfela funduszy inwestycyjnych. USA dyktuje warunki
05.02.2020
66 procent zysku w miesiąc na portfelu kryptowalut. Oto najlepsze kryptowaluty portfela
04.02.2020
Ważny moment dla dużych spółek. Warto być czujnym aby go wykorzystać
03.02.2020
Złoto na nowych szczytach. Czy to dobry moment na inwestycje w złoto
29.01.2020
Nowy rekord portfela kryptowalut (zysk 47 procent). Kierunek wzrostowy obowiązuje

Resetowanie hasła