Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty
Poznaj korzyści newslettera
Zapisz się na Newsletter aby otrzymywać najnowsze analizy i zmiany w portfelach inwestycyjnych bezpośrednio na Twój email.

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
02.12.2019

od poprzedniego tygodnia portfel funduszy wzrasta o 2%. Raczej nie jest to zasługa polskich funduszy akcji zważywszy na fakt, że indeks WIG20 od dwóch tygodni przeżywa poważną korektę. W tym samym czasie amerykański indeks SP500 zdobywa nowe historyczne szczyty.

Aktualna wartość mojego portfela funduszy wynosi 104.145 zł, co daje prawie 2% wzrost tydzień do tygodnia:

 

Pomimo spadającego indeksu dużych spółek:

 

Portfel radzi sobie doskonale. Jest to zasługą chociażby tego że pozostałe indeksy w Polsce wzrastają:

 

 

A jak wiadomo fundusze akcji nie inwestują przecież tylko w akcje dużych spółek, chyba że dokładnie taki jest status funduszu, ale większość ma rozproszony kapitał na spółki z każdego indeksu. Dzięki takiej dywersyfikacji którą za nas robią fundusze inwestycyjne, pomimo problemów na dużych spółkach fundusze pną się w górę, ale przynajmniej nie przynoszą strat.

 

Duża oczywiście zasługa wzrostów portfela funduszy inwestycyjnych jest po stronie funduszy akcji rynków zagranicznych. Wiadomo że portfelu fundusze akcji polskich nie przekraczają 30% zgodnie z założeniem portfela modelowego opifund.pl.

 

Indeks amerykański zdobywając nowe historyczne szczyty pomaga pozostałym rynkom w kontynuowaniu trendu wzrostowego całego portfela funduszy:

 

Dziś na portfelu będę wykonywał lekką korektę składu, wszystko zgodnie z otrzymanym portfelem modelowym z opifund.pl

 

Dziękuję i zapraszam jutro na analizę portfela akcji GPW oraz w środę analizę portfela kryptowalut którego nie poddałem komentarzowi już 2 tygodnie, ale to z powodu braku jakichkolwiek zmian na portfelu

 

PS: Informuję że wszystkie osoby które są zapisane na newsletter (na samej górze strony ikona koperty) lub będą do 5 grudnia, otrzymają na maila nagranie wideo z Zjazdu Inwestorów który organizowałem 21 listopada w Rybniku.

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

15.01.2020
Warto było pilnować - Portfel kryptowalut zarobił 42 procent w 7 dni, a rekordzista Bitcoin SV przekroczył 200 procent zysku
14.01.2020
Hossa trwa: Duża szansa na kontynuację wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych
13.01.2020
Wyżej, wyżej, jeszcze wyżej ... 6,5% na portfelu funduszy inwestycyjnych
10.01.2020
28 procent w jeden dzień na Bitcoin SV i mocny wzrost portfela kryptowalut
08.01.2020
Zysk portfela akcji wzrósł do 7,4 procenta. Oto 9 najlepszych spółek
07.01.2020
5,5 procentowy zysk portfela funduszy inwestycyjnych to dobry start w 2020 roku
04.01.2020
6 procent zysku na portfelu akcji. Trend wzrostowy trwa
04.01.2020
Ważny moment na kryptowalutach. Warto go obserwować
30.12.2019
Rok kończy się 5% zyskiem na portfelu funduszy inwestycyjnych
27.12.2019
Dalsze wzrosty na GPW sprzyjają portfelowi akcji

Resetowanie hasła