Praktyka zarabiania na giełdzie, funduszach i kryptowalutach

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
02.12.2019

od poprzedniego tygodnia portfel funduszy wzrasta o 2%. Raczej nie jest to zasługa polskich funduszy akcji zważywszy na fakt, że indeks WIG20 od dwóch tygodni przeżywa poważną korektę. W tym samym czasie amerykański indeks SP500 zdobywa nowe historyczne szczyty.

Aktualna wartość mojego portfela funduszy wynosi 104.145 zł, co daje prawie 2% wzrost tydzień do tygodnia:

 

Pomimo spadającego indeksu dużych spółek:

 

Portfel radzi sobie doskonale. Jest to zasługą chociażby tego że pozostałe indeksy w Polsce wzrastają:

 

 

A jak wiadomo fundusze akcji nie inwestują przecież tylko w akcje dużych spółek, chyba że dokładnie taki jest status funduszu, ale większość ma rozproszony kapitał na spółki z każdego indeksu. Dzięki takiej dywersyfikacji którą za nas robią fundusze inwestycyjne, pomimo problemów na dużych spółkach fundusze pną się w górę, ale przynajmniej nie przynoszą strat.

 

Duża oczywiście zasługa wzrostów portfela funduszy inwestycyjnych jest po stronie funduszy akcji rynków zagranicznych. Wiadomo że portfelu fundusze akcji polskich nie przekraczają 30% zgodnie z założeniem portfela modelowego opifund.pl.

 

Indeks amerykański zdobywając nowe historyczne szczyty pomaga pozostałym rynkom w kontynuowaniu trendu wzrostowego całego portfela funduszy:

 

Dziś na portfelu będę wykonywał lekką korektę składu, wszystko zgodnie z otrzymanym portfelem modelowym z opifund.pl

 

Dziękuję i zapraszam jutro na analizę portfela akcji GPW oraz w środę analizę portfela kryptowalut którego nie poddałem komentarzowi już 2 tygodnie, ale to z powodu braku jakichkolwiek zmian na portfelu

 

PS: Informuję że wszystkie osoby które są zapisane na newsletter (na samej górze strony ikona koperty) lub będą do 5 grudnia, otrzymają na maila nagranie wideo z Zjazdu Inwestorów który organizowałem 21 listopada w Rybniku.

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię do sekcji MISJA 

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Nota Prawna: Treści dostępne w Serwisie są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora danego wpisu lub nagrania oraz nie stanowią jakiegokolwiek doradztwa (w tym inwestycyjnego) oraz „rekomendacji” w rozumieniu art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. w: Dz.U. z 2018, poz. 2286). Żadna treść ani analiza zawarta w Serwisie nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ww. ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego – jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora danego wpisu. Zgodnie z powyższym Serwis oraz autorzy poszczególnych wpisów nie biorą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót do listy

Najnowsze aktualności

04.12.2019
Sytuacja na kryptowalutach powinna przykuwać uwagę uważnych inwestorów. Należysz do nich?
03.12.2019
Indeks dużych spółek w poważnych tarapatach, a portfel akcji i tak zyskuje. Zobacz dlaczego
26.11.2019
Jastrzębska Spółka Węglowa w centrum uwagi inwestorów
25.11.2019
USA przy historycznych szczytach i co dalej?
19.11.2019
Nowe maksima indeksu średnich spółek. Portfel akcji zarabia kolejny tydzień z rzędu
18.11.2019
Duża dywersyfikacja mało efektu. Portfel funduszy zatrzymał wzrosty
13.11.2019
Bitcoin nadal sygnalizuje możliwość dużych wzrostów na kryptowalutach
12.11.2019
Dalsze wzrosty rynków przynoszą dalsze wzrosty portfela akcji
11.11.2019
Dalsze wzrosty na rynkach akcji dają wzrosty portfela funduszy inwestycyjnych
06.11.2019
Portfel kryptowalut zyskuje 6,5% w tydzień. Duże szanse na dalsze wzrosty

Resetowanie hasła