Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Wzrost wartości portfela funduszy inwestycyjnych. Rynki akcji zagranicznych robią dobra robotę
02.12.2019

od poprzedniego tygodnia portfel funduszy wzrasta o 2%. Raczej nie jest to zasługa polskich funduszy akcji zważywszy na fakt, że indeks WIG20 od dwóch tygodni przeżywa poważną korektę. W tym samym czasie amerykański indeks SP500 zdobywa nowe historyczne szczyty.

Aktualna wartość mojego portfela funduszy wynosi 104.145 zł, co daje prawie 2% wzrost tydzień do tygodnia:

 

Pomimo spadającego indeksu dużych spółek:

 

Portfel radzi sobie doskonale. Jest to zasługą chociażby tego że pozostałe indeksy w Polsce wzrastają:

 

 

A jak wiadomo fundusze akcji nie inwestują przecież tylko w akcje dużych spółek, chyba że dokładnie taki jest status funduszu, ale większość ma rozproszony kapitał na spółki z każdego indeksu. Dzięki takiej dywersyfikacji którą za nas robią fundusze inwestycyjne, pomimo problemów na dużych spółkach fundusze pną się w górę, ale przynajmniej nie przynoszą strat.

 

Duża oczywiście zasługa wzrostów portfela funduszy inwestycyjnych jest po stronie funduszy akcji rynków zagranicznych. Wiadomo że portfelu fundusze akcji polskich nie przekraczają 30% zgodnie z założeniem portfela modelowego opifund.pl.

 

Indeks amerykański zdobywając nowe historyczne szczyty pomaga pozostałym rynkom w kontynuowaniu trendu wzrostowego całego portfela funduszy:

 

Dziś na portfelu będę wykonywał lekką korektę składu, wszystko zgodnie z otrzymanym portfelem modelowym z opifund.pl

 

Dziękuję i zapraszam jutro na analizę portfela akcji GPW oraz w środę analizę portfela kryptowalut którego nie poddałem komentarzowi już 2 tygodnie, ale to z powodu braku jakichkolwiek zmian na portfelu

 

PS: Informuję że wszystkie osoby które są zapisane na newsletter (na samej górze strony ikona koperty) lub będą do 5 grudnia, otrzymają na maila nagranie wideo z Zjazdu Inwestorów który organizowałem 21 listopada w Rybniku.

 


Witaj, z tej strony Marcin Kamiński
Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

 

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.

 


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej
09.07.2020
Dużo sygnałów KUP na rynku kryptowalut. Czy przed nami nowa fala dużych zysków
07.07.2020
Ważny moment na indeksach średnich i dużych spółek oraz duża rotacja spółek w portfelu
06.07.2020
Rynki nadal pionowo w górę. Małe spółki wyżej niż przed koronawirusem

Resetowanie hasła