Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

Portfel funduszy inwestycyjnych
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
03.08.2020

Rynek złota rośnie bardzo dynamicznie. Rynki akcji ledwo dobijają do ostatnich maksimów. Czyżby druga fala COVID-19 była nieunikniona?

-------------------------------

Witajcie czytelnicy Szkoły Inwestorów! Zanim przejdziecie do mojej analizy inwestycyjnej, przypominam poniższy tekst i czekam na Wasze odpowiedzi do 15 sierpnia!

Z niektórymi z Was jestem już tutaj prawie 3 lata. Ten czas to ciężka walka z trendem spadkowym zarówno na akcjach, funduszach oraz kryptowalutach. Pomimo to w 2019 roku zakończyłem inwestycje na plusie. W tym roku pomimo koronawirusa bije rekordy portfeli. A co będzie gdy rynki odwrócą się na trend wzrostowy?

Niestety oprócz inwestowania własnych oszczędności w życiu liczy się coś co nazywa się dochód. Dochód zapewnia nam stabilność finansową.

Aktualnie jestem przy dużej życiowej zmianie zawodowej. Jest to podyktowane o niebo lepszymi warunkami dochodu od tych które otrzymywałem dotychczas. Wysokość nowych dochodów ma bezpośrednie połączenie z ilością czasu którą przeznaczę na wykonywanie nowego zajęcia.

Ilość czasu jaki chcemy poświęcać na pracę jest ograniczona, zwłaszcza przy dwójce dzieci które posiadam. Dlatego w najbliższym czasie albo w całości swój zawodowy czas wypełnię nowymi zajęciami, albo część tego czasu pozostawię na dalsze prowadzenie Szkoły Inwestorów.

To czy Szkoła Inwestorów będzie nadal, zależeć będzie tylko od Was. Od tego czy chcecie utrzymać ten serwis i wartości w postaci cotygodniowych analiz portfela funduszy, akcji GPW oraz kryptowalut.

Dalsze utrzymanie serwisu wiązałoby się z abonamentem za dostęp do treści serwisu. Nie wiem jaka by była to miesięczna kwota abonamentu, bo to zależy od ilości chętnych osób do skorzystania z niego.

Dlatego zadaję pytanie, czy jeżeli abonament wynosiłby 20zł miesięcznie to czy Ty skorzystasz z tej oferty?

Czekam na Wasze odpowiedzi na maila bok@szkolainwestorow.pl do dnia 15.08.2020 roku.

O wynikach odpowiedzi oraz o decyzji co do dalszego funkcjonowania Szkoły Inwestorów poinformuję po 15.08.2020 roku.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi mailowe

Marcin

-------------------------------

Jest lekki spadek na moim portfelu funduszy inwestycyjnych. Aktualny zysk to 10,83%

Spadek wartości portfela to efekt ostatniej korekty na rynkach akcji. Rynki mają trudności z wybiciem nowych szczytów. Wybicie nowych szczytów dało by na wielu indeksach historyczne szczyty jak w USA, czy Niemczech.

Polska ma spore trudności w odrobieniu całego spadku z COVID-19 na indeksie dużych spółek. Wykres WIG20 porusza się identycznie jak rynek rosykjski:

Rynek amerykański oraz niemiecki radzą sobie dużo lepiej ze skutkami wirusa.

Niestety rynek amerykański ma spore trudności z pobiciem historycznego szczytu. Dodatkowo odbywa się to przy dywergencjach na RSI co raczej wykazuje słabość rynku.

Sierpień to może być ostatni miesiąc marzeń o dalszych wzrostach na rynkach akcji:

Jednak nigdy nie jest tak by świat inwestycji miał się zawalić. Uwaga dużych inwestorów już od dawna jest skierowana na złoto. I to ono będzie stanowił coraz większą część portfela inwestycyjnego.

Aktualnie złoto jest na swoich historycznych rekordach.

Przy dużych niepewnościach na rynku warto pogłębić wiedzę z tematu złota. Szczególnie jego 100 letniej historii oraz korzyści jakie przyniosło jego posiadaczom. Ale posiadaczom złota fizycznego a nie tylko wirtualnego w postaci funduszy czy certyfikatów.

Polecam to szkolenie:

Z ostatniego raportu OPI wiem że portfel nadal jest dość agresywny nastawiony na rynki akcji, bo nadal około 80%. Jednak w sierpniu spodziewam się coraz większej ucieczki na rynki pieniężne oraz właśnie złoto.

Marcin

Witaj, z tej strony Marcin Kamiński

jeżeli gościsz w Szkole Inwestorów po raz pierwszy zapraszam Cię TUTAJ

Zachęcam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o moich nowych analizach oraz komentarzach dla portfela akcji GWP, funduszy inwestycyjnych oraz Kryptowalut.