Giełda, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty

Aktualności dla inwestorów

ZŁOTO - Wartość od zawsze na zawsze
31.05.2017

Czy wiesz, że za 10 zł można dziś kupić dwa razy mniej żywności, energii i innych rzeczy codziennego użytku, niż jeszcze 13 lat temu?

Dlatego jeżeli Twoje oszczędności w tym czasie schowałeś w skarpecie lub trzymałeś na nisko oprocentowanych lokatach, to tak jak byś stracił połowę swoich pieniędzy.

Czy wiesz, że obecna konstrukcja systemu finansowego daje „gwarancję” kolejnego stopnienia o połowę realnej wartości aktualnych oszczędności w ciągu najbliższych 13-15 lat?

 

Aby zapobiec takiej sytuacji każdy powinien zainteresować się posiadaniem w swoim portfelu jednego z podstawowych walorów inwestycyjnych jakim jest fizyczne złoto.

 

Cena złota od zawsze pozostaje niezmienna, w kontekście siły nabywczej. Za uncję złota można kupić dzisiaj tyle samo (podobne dobra, usługi) co dwadzieścia, sto, czy dwa tysiące lat temu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zgromadzone oszczędności w złocie pozwalają nabyć tyle samo rzeczy i usług w każdym czasie.

 

Jeżeli rządy nie przywrócą parytetu złota (w jakiejkolwiek formie) aby zabezpieczyć w ten sposób system finansowy, który porzuciły w 1971 roku na rzecz waluty papierowej, to każdy z nas może i powinien go przywrócić dla siebie, dla swojej rodziny osobiście.

 

 

Już jedno ze starożytnych źródeł historycznych sprzed 2270 lat, podaje wskazówkę jakże aktualną współcześnie. Ograniczając streszczenie do kilku słów, autor doradza, aby podzielić swój majątek na siedem lub nawet osiem części - wypisz, wymaluj słowo - dywersyfikacja.

 

Dywersyfikacja posiadanych pieniędzy zawsze była i nadal jest koniecznością, bo nie wiesz co złego może się wydarzyć na ziemi, a jedną z tych części musi być koniecznie fizyczne złoto, które przetrwało wszystkie kryzysy tego świata.

 

Na szczęście statystyki mówią same za siebie - szczególnie od 2007 roku. Głowy rodzin odpowiedzialne za rodzinne budżety zdały sobie sprawę z faktu, że złoto najdłużej utrzymuje swoją wartość dlatego warto lokować w nie część swoich oszczędności zwłaszcza te które chcemy zabezpieczyć na długi termin.

 

W obecnych czasach fizyczne złoto można kupić na każdym rogu. Jednak nabywając fizyczne złoto trzeba jeszcze pamiętać o tym, aby kupić go z odpowiednimi certyfikatami. Certyfikaty te pozwalają na szybką i łatwą sprzedaż złota w dowolnym czasie oraz miejscu na ziemi.

 

Dodatkowo osoby, które planują w dłuższym terminie kupować złoto za część swoich oszczędności powinny zainteresować się możliwością kupowania złota w cenach hurtowych, a nie detalicznych. Takie działanie przyniesie im dodatkowy zysk już na samym starcie.

 

Więcej szczegółów na temat obecnego systemu finansowego oraz jego zagrożeń dla naszych oszczędności, jak również cenne porady o tym gdzie kupować fizyczne złoto aby posiadało wszystkie niezbędne certyfikaty oraz cenę hurtową podam już wkrótce w poradach ekspertów na szkolainwestorow.pl

 

Pozdrawiam
Robert Klimek - Ekspert inwestowania w fizyczne złoto


Powrót do listy

Najnowsze aktualności

12.08.2020
Nadchodzi nowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę
10.08.2020
Rynki dają bardzo ważne sygnały. Nie ignoruj ich!
04.08.2020
Portfel akcji rośnie pomimo trendu bocznego na indeksach. Zmiany w składzie portfeli akcji
03.08.2020
Złoto najdroższe w historii i ze sporym potencjałem do dalszych rekordów
27.07.2020
Rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i bardzo ważna informacja o tym co dalej
23.07.2020
Czy nowe sygnały kupna rozpoczną wreszcie wzrosty na portfelu kryptowalut
21.07.2020
Jest zdobyte 100 tysięcy na portfelu akcji!
20.07.2020
Kolejny rekord zysku na portfelu funduszy ale już z dużymi problemami. Czy jest szansa na więcej, czy to raczej koniec
14.07.2020
Nadal w bok na dużych spółkach. To trudna sytuacja która może przynieść więcej złego niż dobrego
13.07.2020
Nowy rekord zysku portfela funduszy inwestycyjnych i jest spora szansa na więcej

Resetowanie hasła